Warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania 2016

Wydawnictwo: Oficyna wydawnicza Polcen
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
introdukcja

Poradnik ten jest jedyną tego typu publikacją na rynku wydawnictw specjalistycznych opracowaną przez znanego i cenionego architekta Władysława Korzeniewskiego. Jego niewątpliwą zaletą jest komentarz opisowo-graficzny wkomponowany w treść przepisów rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Książka ta jest niezbędna do projektowania...

Książka ta jest niezbędna do projektowania budynków, ich budowy i przebudowy oraz zmiany sposobu użytkowania

Dlaczego warto mieć ten poradnik?
- Poradnik zawiera opisowo-graficzny komentarz ilustrowany 180 rysunkami (w tym 10 nowymi). Rozporządzenie, które jest przedmiotem komentarza, zawiera ponad 300 paragrafów, 45 tabel, 3 załączniki (w tym wykaz ok. 235 Polskich Norm oraz 9 Eurokodów) oraz 6 aneksów dodanych przez autorów, rozszerzających komentarz także o przepisy spoza rozporządzenia, których treść jest z przepisami rozporządzenia powiązana.
- Znajomość tego rozporządzenia jest niezbędna dla osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, gdyż jego stosowanie, na co mocny nacisk kładą w komentarzu autorzy, ma charakter obligatoryjny.

Dodatkowo w porównaniu do wydania poprzedniego publikacja ta zawiera 3 aneksy dotyczące m.in.:
- utrzymania dachów w porze zimowej, omawiający szczegółowo przepisy dotyczące problemu odśnieżania dachów w zimie.
- określenia właściwej szerokości miejsc parkingowych w garażach.
- zastosowania dźwigów w garażach.
- a także omówienie obowiązujących przepisów dotyczących budowy tzw. garaży zmechanizowanych.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza POLCEN, 2016

źródło okładki: polcen.com.pl

introdukcja | 2016-05-02
Przeczytana: 01 maja 2016

Poradnik, dzięki licznym rysunków stanowi idealne dopełnienie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dzięki nim ustawa staje się bardziej zrozumiała. Wg mnie dopracowania wymagają komentarze, które nie wprowadziły praktycznie nic nowego i pisane były na siłę. Jak dla mnie - obrazek wart więcej niż tysiąc słów.
Polecam tym, którzy korzystają w swojej pracy z warunków technicznych - ta książka może okazać się całkiem pomocna.