Rubens
sztuka
edymucha

Na początku XVII wieku Peter Paul Rubens z impetem wdarł się do grona najwybitniejszych malarzy Europy. Bogaty w wiedzę nabytą podczas długiego pobytu we Włoszech zachwycał współczesnych mu malarzy i kolekcjonerów. Ze swojej pracowni w Antwerpii Rubens uczynił spektakularną kuźnię artystycznych wzorów. Odbywało się tam nieustanne odkrywanie kolorów i form, radosne święto malarstwa otwartego na każdy temat, od ołtarzy po portrety, od cylki reprezentacyjnych po pejzaże.

źródło opisu: Rzeczpospolita, HPS, 2006

źródło okładki: Zdjęcie autorskie