Mity o stworzeniu świata i ludzi

Wydawnictwo: Atena
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-85414-32-0
religia
Kaklucha

maap | 2017-04-09

Książkę wykorzystałam przy opracowywaniu tematu maturalnego "Stworzenie świata i człowieka w mitologiach różnych kultur". Została ona napisana w postaci słownika pojęć, które są krótkie i zawierają tylko najistotniejsze informacje. Jeżeli potrzebowałam dokładniejszych informacji, mogłam posłużyć się jedną z pozycji wymienionych na końcu książki w bibliografii lub uzupełnieniu bibliograficznym (bardzo bogatym). Co było dla mnie bardzo pomocne, to odnośniki przy hasłach do innych haseł. Szczególnie w przypadku, gdy szukałam różnych mitów dotyczących tego samego sposobu stworzenia świata, np. stworzenie z chaosu, z gliny itd. Książka zawiera także przydatne dwa indeksy:
1) indeks bóstw, postaci i pojęć mitologicznych;
2) indeks nazw etnicznych i geograficznych.
Uzasadnienie mojej oceny: hasła mimo wszystko są zbyt krótkie. Książka mogłaby z pewnością być obszerniejsza, ale autor, z nieznanych mi powodów, mimo przeglądnięcia sporej liczby literatury, bardzo okroił materiał, którym...

Corvus Corax | 2017-09-30
Jantarka | 2015-02-11