Najnowsza historia Polski 1914-1939

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Najnowsza historia Polski 1914-2011". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-7799-692-8
historia, Polska,
historia
Kinga

Pierwszy tom "Najnowszej historii Polski" obejmuje okres od lat poprzedzających odzyskanie przez nasz kraj niepodległości do wybuchu drugiej wojny światowej. Dwudziestolecie międzywojenne jest tu ukazane nie tylko jako czas ważnych wydarzeń politycznych i militarnych, ale także jako lata pracy nad stworzeniem podstaw gospodarczego i kulturalnego rozwoju Polskil

źródło opisu: http://www.weltbild.pl

źródło okładki: http://www.weltbild.pl

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-13

Jeśli czytać książki o historii, to właśnie takie. Rzetelna i szczegółowa. Dobrze napisana. Można powiedzieć: wybitna i przeczytałem ją jednym tchem.
W książce czytelnik znajdzie informacje o historii naszego kraju w latach 1914 - 1939. A co dokładnie? Od odrodzenia Polski i konsolidacji państwa przez problemy z inflacją i konfliktami, próby stabilizacji i początki rządów sanacji, aż do czasu wielkiego kryzysu gospodarczego oraz po ostatnie lata niepodległości przed wrześniem 1939 roku. Naprawdę zasługuje na bardzo wysoką ocenę. Nic tylko czytać. Znakomita książka traktująca o niezwykle ciekawym okresie w historii Polski. Polecam szczególnie gorąco.