Ilustrowany atlas Polski - nasza Ojczyzna - mapy, informacje, krajobrazy

Wydawnictwo: Reader's Digest
83-88243-56-X
Marzenka2012

Bogato ilustrowany, nowoczesny atlas geograficzny, a równocześnie kompendium wiedzy o naszym kraju, przedstawia Polskę najbardziej wszechstronnie, jak to tylko możliwe. Wyjaśnia zjawiska naturalne, procesy historyczne i społeczne, prezentuje najpiękniejsze, znane i nieznane zakątki. Każde województwo opatrzone jest plastyczną mapą w skali 1:500 000 oraz specjalnie przygotowanym planem dzielnic śródmiejskich miast wojewódzkich.

Atlas to skarbnica faktów i ciekawostek dotyczących narodzin polskiego krajobrazu, warunków klimatycznych, osobliwości świata roślinnego i zwierzęcego. Przedstawia także burzliwą historię naszego kraju, z której wyłania się wielu wybitnych władców, mężów stanu, naukowców i artystów. Dawne i nowe dzieje Polski ilustruje 18 przejrzystych map historycznych oraz kalendarium najważniejszych dat i wydarzeń.

W atlasie znajdują się również ważne informacje wyjaśniające procesy gospodarcze i społeczne zachodzące w naszym kraju. Ponad 100 specjalnie przygotowanych map tematycznych i diagramów pokazuje najnowsze trendy w gospodarce, przemyśle, życiu społecznym, nauce, kulturze i sztuce.

Czytelnik znajdzie tu także ponad 400 zaskakujących ciekawostek i osobliwości naszego kraju.

Ilustrowany atlas Polski : nasza Ojczyzna : mapy, informacje, krajobrazy / red. prowadzący: Barbara Karpińka, Elżbieta Meissner ; aut.: Magdalena Dudkiewicz [et al.] ; oprac. map województw, planów miast i indeksu nazw geograficznych Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Pracownia Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej. Zespół w składzie: Andrzej Gawryszewski [et al.] ; Reader's Digest.

źródło opisu: Reader's Digest, 2002

Posiada on bardzo dużą ilość map, wykresów i tabel. Przedstawiają one najrozmaitsze aspekty dotyczące Polski. Cały atlas jest podzielony ze względu na omawianą tematykę. Autorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, tworząc w ten sposób unikalne źródło wiedzy na temat naszego kraju.
Ciekawy. Naprawdę polecam :)

Aaron | 2013-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Podróże
Przeczytana: czerwiec 2013

"Atlas Polski" to książka, która jest podzielona na 5 rozdziałów, po kolei: Polska na świecie, przyroda, ludność, gospodarka, regiony.
Zawiera bardzo dużo ilustracji, tabeli, wykresów i statystyk(m.in.: religie, tektonika, rzeźba terenu, parki narodowe...).
Ponad 120 map i wiele diagramów, kartogramów, kartodiagramów i izolinii. Liczne tematy i informacje dotyczące Polski w Europie i na świecie są doskonale i mądrze wytłumaczone.

Po przeczytaniu i przeglądnięciu tej lektury postanowiłem wystawić ocenę bardzo dobrą.
Polecam wszystkim miłośnikom geografii.