Kibice i okolice

Wydawnictwo: The Facto
piłka nożna, sport, leksykon
sport
Boisfarine

Jakiemu londyńskiemu klubowi kibicował (oczywiście fanatycznie) Osama bin Laden? W jakim mieście podczas przedstawienia teatralnego aktor pytał ze sceny o wynik meczu? Dlaczego prawdziwi stadionowi chuligani nie piją wódy tylko wodę? Gdzie odbywają się superderby świata (wcale nie w Hiszpanii)? Któremu piłkarzowi śpiewano z trybun: ch..j z wynikami, ważniejszy taniec z gwiazdami! Kibice jakiej...

Dlaczego prawdziwi stadionowi chuligani nie piją wódy tylko wodę?
Gdzie odbywają się superderby świata (wcale nie w Hiszpanii)?
Kibice jakiej drużyny dopingują najgłośniej na świecie?
Który mamy rok według Kościoła Maradony?
Na jakim stadionie rozdaje się kibicom śpiewniki z pieśniami religijnymi?
Kto powiedział: „Tylko trzy osoby zdołały uciszyć Maracanę. Papież, Frank Sinatra i ja.”
Zawodnicy jakiego klubu słyszą ciągle, że są brzydcy jak fiat multipla?
Gdzie można było zobaczyć hasło: „Tola ma Donalda, a Donald ma Tole”?

źródło opisu: The Facto, 2012

Mateusz | 2017-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2017, Kibice

Książka, która musi się znaleźć na półkach kibiców piłkarskich. W tych wszystkich ciekawostkach np, że Osama bin Laden był kibicem Arsenalu ciężko mi uwierzyć. Osobiście przy książce bardzo się uśmiałem, ale polecam przeczytać.

Kibol | 2016-09-06
Przeczytana: 05 maja 2016

Kibice i okolice to leksykon wiedzy stadionowej zaprezentowanej od tej strony, która nas kibiców najbardziej interesuje, czyli fanatycznych trybun. Autorem książki jest rzeszowianin Krzysztof Prendecki, który na ponad 300 stronach swojego dzieła zgromadził ponad 80 haseł ściśle związanych z ruchem kibicowskim. Pojęcia jak na mini encyklopedię przystało, uporządkowane zostały w kolejności alfabetycznej. Co prawda leksykon ujrzał światło dzienne w 2012 roku, lecz nie ma to większego wpływu na aktualność zamieszczonej w nim treść, która w jasny sposób pozwoli zrozumieć laikowi nasz kibicowski świat oraz panujące w nim zasady.
Pełna recenzja: http://sektorkiboli.pl/leksykon-kibicowski-recenzja/

FCBTVpl | 2016-03-30

Wydawnictwo The Facto opublikowało jakiś czas temu już, książkę Krzysztofa Prendeckiego (fana piłki nożnej i doktora socjologii) pt.: "Kibice i okolice".

Książka zaczyna się wstępem, w którym autor "śnił" o czystej, prawdziwej, spokojnej piłce nożnej, bez afer, korupcji, odpowiednim zaangażowaniem kibiców, piłkarzy i spokoju w sektorach na stadionie. Po tychże zdaniach znajduje się całkiem trafne zdanie, które opisuje to, co przeczytamy w książce: "No, ale w końcu się obudziłem i to, co zobaczyłem, opisałem w tej książce."

Leksykon liczy 200 stron. Zapisano w niej nieco ponad 80 haseł, które związane są z piłką nożną, kibicowaniem na stadionach, a także życiem pozaboiskowym kibiców (prędzej w sumie kiboli).

Należy zwrócić uwagę, że lektura ta, a właściwie niektóre jej rozdziały np. przekleństwa, nie nadają się do czytania przez dzieci. Są przeznaczone dla dorosłych powyżej 21 roku życia.

Z książki dowiemy się wielu ciekawostek takich jak np. komu kibicował Osama bin Laden,...