Szybkość nie wybacza nikomu

978-83-7835-039-2
żużel
sport
skygge

Książka zawiera refleksje z licznych imprez żużlowych w różnych zakątkach świata, a także wspomnienia rozmów z wybitnymi osobowościami żużla: zawodnikami, trenerami, sędziami. Świat tej dyscypliny sportu, tak fantastyczny w swojej urodzie, emocjach i przeżyciach, tworzą wybitni sportowcy, a także wspierający ich bliscy i zawsze wierni kibice. Ma on różne kolory, sentymenty, łzy porażek i...

Świat tej dyscypliny sportu, tak fantastyczny w swojej urodzie, emocjach i przeżyciach, tworzą wybitni sportowcy, a także wspierający ich bliscy i zawsze wierni kibice. Ma on różne kolory, sentymenty, łzy porażek i zwycięstw. Ma też, niestety, wymiar dramatyczny, poprzez wypadki na torze. Lektura tej książki być może sprawi, że czytelnicy wybiorą się, pierwszy lub kolejny raz, na zawody, by poczuć tę niesamowitą adrenalinę.

źródło opisu: http://www.videograf.pl/

źródło okładki: http://www.videograf.pl/

Yardash | 2014-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Książka typowo hobbystyczna, czyli taka, w której osoby nie zainteresowane opisanym w niej tematem (w tym przypadku żużlem) raczej nie mają czego szukać. Natomiast miłośnicy speedwaya znajdą tutaj swoistą historię tego sportu, ograniczoną do najważniejszych faktów i nazwisk związanych z tym sportem - pierwsze zawody na świecie i w Europie, kto sprowadził żużel do Europy, nazwiska i historie pierwszych mistrzów itp. A to wszystko okraszone przemyśleniami autora na temat "czarnego sportu" i jego ludzi. Ciekawa rzecz dla fanów tego tematu.

Jacoa1 | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Coś nie za bardzo. Spłycone jakby felietony, odrobinę bez składu i ładu. Dla miłośników dyscypliny - można znaleźć trochę smaczków.

Matacz | 2015-04-10
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Lubię żużel. To dyscyplina sportu dla prawdziwych mężczyzn. Często oglądam zawody w telewizji, ale zdecydowanie ciekawej wyglądają na żywo. Huk motorów, okrzyki kibiców oraz charakterystyczny zapach spalanej mieszanki, a na torze walka łokieć w łokieć przy maksymalnie odkręconej manetce gazu. Motory bez hamulców, zdradliwa nawierzchnia i twarda banda. Kontuzje, obicia i złamania są na porządku dziennym. Czasem stadion odwiedza kostucha. Myślę, że właśnie to ryzyko które ponoszą zawodnicy sprawia, że jest to tak atrakcyjna dyscyplina sportu.
A co można powiedzieć o książce? Jest napisana przez dziennikarza trochę starszej daty, który większość opisanych zawodów relacjonował na żywo. Powiedziałbym, że są to bardziej subiektywne wspomnienia niż typowa literatura faktu której oczekiwałem. Styl autora naszpikowany jest pewnego rodzaju patosem i nostalgią, przez co brakuje mi dynamizmu tak charakterystycznego dla tej dyscypliny sportu. Zdecydowanie wolałbym bardziej żywe opisy i emocje,...

CubeX | 2012-09-06
Przeczytana: 05 września 2012

Podręcznik pilota samolotu czy instrukcja obsługi reaktora jądrowego to książki skierowane do wąskiej grupy czytelniczej. Podobnie jest z pozycją autorstwa Jaźwieckiego - to książka dla fanów żużla. Im może się spodobać. To takie kompendium wiedzy, żużel w pigułce. Z literaturą niewiele to ma wspólnego, w języku pozycji czuć, że autor to przede wszystkim dziennikarz.

Językowo i stylistycznie można się przyczepić. Pod kątem merytorycznym dla laików żużla dobry początek na zapoznanie się z tym sportem, dla osób wtajemniczonych raczej zbiór ciekawostek, faktów, przeplatanych jednocześnie banalnymi sloganami.

Mateusz | 2015-05-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Żużel

Kopia wcześniejszej książki" Speedway bez kurtyny" tego samego autora, tylko bardziej rozbudowana.Mi nie przypadła do gustu.

Kamyk | 2013-12-22

Niestety. Tak slabo napisanej ksiazki o zuzlu dawno nie czytalem ...

Russkaya | 2012-12-03

Za mało, stanowczo za mało!

Baphomet | 2018-05-16
LittleDevil | 2017-04-04