Szachy ze Złym. O diable rozmawia Tomasz Ponikło

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka 'Więzi'". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
filozofia i etyka
Justyna

"Niepochwytny. Niby jest osobą, ale piekielnie rozmnożoną" - mówi Zbigniew Mikołejko. "Przychodzi codziennie" - twierdzi Tomasz Budzyński. Kim jest diabeł? Skąd wzięło się zło i czemu Bóg na nie pozwala? Dlaczego sami mamy tak wielką skłonność do złego? Pytania te nękają ludzi właściwie od zawsze. Rozmówcy Tomasza Ponikły patrzą na nie z różnych perspektyw: okiem teologa, filozofa, psychologa, historyka, krytyka sztuki, spowiednika. Do dyskusji na temat złego wnoszą nie tylko profesjonalną wiedzę, ale także swoje życiowe doświadczenia.

źródło opisu: http://www.wiez.pl/

źródło okładki: http://www.wiez.pl/