Miłość

Okładka książki Miłość Tomasz Budzyński (muzyk), Tomasz Ponikło
Okładka książki Miłość
Tomasz Budzyński (muzyk)Tomasz Ponikło Wydawnictwo: WAM biografia, autobiografia, pamiętnik
WAM
2016-03-01
2016-03-01

Okładka książki Dasz radę. Ostatnia rozmowa Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka
Dasz radę. Ost... Jan Kaczkowski, Joa...
Okładka książki Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko Leon Knabit OSB, Łukasz Wojtusik
Dusza z ciała ... Leon Knabit OSB, Łu...
Okładka książki Wilki dwa. W obronie stada Robert Friedrich, Adam Szustak OP
Wilki dwa. W o... Robert Friedrich, A...
Okładka książki Zapach pomarańczy. Życie dominikańskie z innej perspektywy Krzysztof Pałys OP, Szymon Popławski OP
Zapach pomarań... Krzysztof Pałys OP,...

Ta książka bardzo mnie zasmuciła.
Niby Budzy pięknie mówi o ważnych rzeczach, widać Artystę, ale... to wszystko jest pozornie głębokie a w rzeczywistości mocno jednowymiarowe.
"Dla mnie te wszystkie izmy są jak domy zbudowane na piasku" - mówi człowiek, który ociera się o fanatyzm, więc też rodzaj "izmu"...

Ta książka bardzo mnie zasmuciła.

Trochę przegadana, acz nie bez ciekawych intuicji.

Trochę przegadana, acz nie bez ciekawych intuicji.

Tomasza Budzynskiego cenię jako artystę oraz malarza.Pisze bardzo dobre teksty.Ksiazke czyta się bardzo szybko i dosyć ciekawie.Dopoki artysta nie wkracza na drogę opowieści o swoim nawróceniu.Wtedy mój pogląd zainteresowania książka zmalał do minimum 😌.... Generalnie nie jest to książka zła można także dużo poczytać o zyciu bez "stwórcy" które jest o wiele ciekawsze w warstwie lirycznej aniżeli te opowiesci o tym jak Bóg potrafi być litosciwy i pełen miłości ...... Taka jest właśnie ta Miłość miłość bez Boga i miłość z Bogiem ktorego artysta obecnie wychwala nawet w swoim zespole.Ksiazka stoi sobie na półce bez większego entuzjazmu .Jest jeden pozytyw tego wszystkiego że została kiedyś podpisana przez Budzynskiego.Wiecej grzechów nie pamiętam 😜

O miłości... Szczerze i prawdziwie.. O okresie w życiu bez miłości i bez Boga.. W jaki sposób wiara zmieniła patrzenie na życie, małżonka, dzieci, pracę, pieniądze, priorytety. Książka w formie dialogu, przekazuje dużo wartościowych treści. Warto!!!

Książka jest ciekawa,dobrze napisana,nie nuży,nie denerwuje,wszystkiego jest w sam raz:o miłości do żony,o religii,o poglądach autora na różne sprawy.
Podobała mi się i polecam ją do przeczytania.

Podobała mi się i polecam ją do przeczytania.

Ta książka jest naprawdę o miłości. I o drodze do wiary w Boga - czyli też o miłości.
Tomasz Budzyński w bardzo szczerym, chciałoby się powiedzieć wręcz intymnym, wywiadzie opowiada o swojej żonie, dzieciach, muzyce, koncertach i o Bogu. Opowiada naturalnie, bez zbędnego patosu, ale jednocześnie w chwytający za serce sposób. Jak ktoś nie lubi się wzruszać, niech nie czyta.

Ta książka była na mojej liście do przeczytania, już od ponad roku. Cieszę się, że miałam okazję, po nią sięgnąć. Szczególnie teraz. To był na nią idealny czas.

Tomasz Budzyński - muzyk, poeta, malarz. Lider Armii, artysta solowy, jeden z liderów 2 TM 2,3. Człowiek, z którego twórczością obcowałam już od wielu lat. Wszechstronny artysta. Książka "Miłość" jest zapisem rozmów jakie przeprowadził Tomasz Ponikło z tym niezwykłym muzykiem.

O czym opowiada Tomasz Budzyński w swojej książce? Jak sugeruje tytuł... o miłości. Tej najczystszej, najpiękniejszej i najważniejszej. Bardzo wiele miejsca artysta poświęca swojej żonie Natalii. Przyznaję, że to moja ulubiona część tej publikacji. Nie w stylu wywiadów w kolorowej prasie. To opowieść o miłości głębokiej, mądrej, niepodważalnej. O wybuchu uczucia i o prozie życia, o poznawaniu świata i życiu we dwoje. Jest w tym szczerość, jest w tym magia, absolut szczęścia. Rozdziały o rodzicielstwie wzruszają równie mocno. Najbardziej z kolei przejmują te o odnajdywaniu wiary. Tomasz Budzyński opowiada w nich, jak poszukiwał swojej drogi, na wiele pokrętnych sposobów i jak odnalazł ją w Chrystusie, a właściwie jak wiara odnalazła jego. Ta książka jest świadectwem człowieka, który odszedł od Kościoła, by się w nim odnaleźć na nowo. To piękna lektura z pięknym przesłaniem. Da się ją przeczytać w jeden wieczór, ale rozważać nad jej treścią można o wiele dłużej.

W książce zamieszczone zostały obrazy autorstwa Tomasza Budzyńskiego.

Gorąco polecam.

www.kochamciemojezycie.blogspot.com

Zespołu Armia słucham od ponad 20 lat. Dane mi było być na (chyba)wszystkich koncertach, jakie odbyły się w Kielcach i okolicy, na wielu wyjazdowych, np. w Jarocinie. Rozmawiałam z Tomaszem Budzyńskim, prosząc go raz nieśmiało o autograf na zrobionej kopii jego obrazu z okładki pierwszej płyty. Więc z największą przyjemnością sięgnęłam po tę lekturę -wywiad z Tomaszem Budzyński. Rozczaruje się ten, kto się spodziewa, że dowie się z niej o powstaniu, ewaluacji zespołu, bo jak to mówi Budzy: "Po prostu gramy i albo to zeżre, albo nie zeżre...i koniec." Nie, to nie ta bajka. To bardzo osobisty wywiad, który dotyka tego, co w życiu najważniejsze. Miłości. Budzyński ujął mnie bardzo swoją bezpośredniością, otwartością, ale najbardziej tym, jak opowiada o swojej relacji z żoną -Natalią. Tym, jak ta miłość ewaluuje, wzrasta, rozkwita,j ak po raz kolejny się w żonie zakochuje: " to jest coś mistycznego". Budzyński opowiada również o swoich dzieciach, trudnych przeżyciach związanych ze stratą."Wychowanie dzieci polega na tym, by mąż kochał żonę, a dzieci to widziały". I o Tym, który jest dla niego Drogą, Prawdą i Życiem i w nim pokłada nadzieję. Bardzo podoba mi się jego podejście do sakramentu małżeństwa, jest mi niesamowicie bliskie."Sakrament powoduje, że człowiek może bezczelnie wzywać Boga na pomoc(...) W trudnych chwilach proszę Go o pomoc".
Można się z Budzym zgadzać lub polemizować, ale nie zmienia to faktu, że jest to wywiad bardzo interesujący, osobisty i pozwalający poznać Tomasza Budzyńskiego nie jako wokalistę kultowego zespołu, ale jako męża kochającego swoją żonę, jako ojca kochającego swoje dzieci i jako człowieka, który się nawrócił i idzie od ponad 20 lat tą Drogą .
"Miłość przejawia się w codzienności także tym, że ofiaruje drugiej osobie czas. Czasu nie wolno tracić.(...)Największą rzeczą, jaką można ofiarować, jest czas. Czas to cenny dar w miłości bliźniego, trudny dar z siebie".

Z wielkim wzruszeniem czytałam o miłości do żony ... Gdzie teraz są tacy mężczyźni?
Wywiad - rzeka o miłości w całej jej okazałości - miłość małżeńska, rodzicielska, przyjaźń, wiara, nawrócenie.

Inteligentny wywiad z prawdziwym artystą. Świetnie napisane.

Inteligentny wywiad z prawdziwym artystą. Świetnie napisane.

• Papier
  • Biografie