rozwiń zwiń

Orzeł czy reszka. Poezja pieniądza

Okładka książki Orzeł czy reszka. Poezja pieniądza
Jochen Hörisch Wydawnictwo: Universitas nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
416 str. 6 godz. 56 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
Kopf oder Zahl : die Poesie des Geldes
Wydawnictwo:
Universitas
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
416
Czas czytania
6 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
97883-242-0803-6
Tłumacz:
Jadwiga Kita-Huber
Tagi:
podręczniki akademickie lektury język polski historia literatury teoria literatury
Średnia ocen

                5,0 5,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
136
103

Na półkach:

War­tość pieniądza
Nie ma co dużo pisać. Pie­nią­dze są bar­dzo ważne. Nie ważne Orzeł czy reszka. Każdy z nas chciałby mieć ich wię­cej. Papie­rowe, elek­tro­niczne, monety, złoto chęt­nie przyjmę :D
Orzeł czy reszka. Poezja pie­nią­dza to histo­rią pie­nią­dze przez wszyst­kie epoki lite­ra­tury. Od sta­ro­żyt­no­ści, przez Homera, aż po czasy dzisiejsze.
Wiesz, że kie­dyś nie było tak wygod­nie jak dzi­siaj? Nie było pie­nię­dzy elek­tro­nicz­nych, ba, nie było nawet bank­no­tów. Prze­waż­nie korzy­stano z pie­nię­dzy jako monet. Ale przed mone­tami korzy­stano z musze­lek i wielu innych przed­mio­tów, które były wystar­cza­jąco rzadkie.
Pie­nią­dze stały się codzien­no­ścią. Uła­twiały życie. Stały się powo­dem do zazdro­ści. Poja­wiła się chci­wość. Już w biblii można zna­leźć wiele odnie­sień do pie­nią­dza. Cho­ciażby pie­niądz jako talent. Jedni o niego dbają i mnożą, a inni chowają.
Jochen Horisch ana­li­zuje wiele tek­stów pod wzglę­dem opi­sy­wa­nia pie­nią­dza. W róż­nych epo­kach pie­niądz był róż­nie postrze­gany. Zda­rzały się epoki, gdzie pie­niądz okre­ślano jako źró­dło zła. A póź­niej były epoki, w któ­rych twier­dzono, że może to nie pie­niądz jest tu winien. Że sam w sobie jest neu­tralny, ale to od nas ludzi zależy jak go wykorzystamy
Podob­nie jak nóż. Bar­dzo poży­teczne narzę­dzie w kuchni, ale rów­nież może posłu­żyć jako narzę­dzie mordu. To nie nóż jest tu winny, tylko ręka, która go dzierży. Podob­nie pie­nią­dze mogą być wyko­rzy­sty­wane do dobrych jak i do złych celów. Wszystko zależy od osoby, która z nich korzysta.
Płeć pie­nią­dza
Jochen Horisch nawet zasta­na­wia się nad płcią pie­nią­dza w lite­ra­tu­rze. Jak pie­niądz się może mno­żyć, mieć bogate potom­stwo, przez mno­że­nie odse­tek od odsetek.
Czas to pieniądz
Czas to pieniądz
To chyba naj­słyn­niej­szy cytat zwią­zany z pie­niędzmi. Ale w lite­ra­tu­rze tych cyta­tów możesz zna­leźć znacz­nie wię­cej. Poza tym nie tylko czas to pie­nią­dza, ale ist­nieje też zwy­kły czas pie­nią­dza. Skom­pli­ko­wane umowy, pod­pi­sy­wane nawet na 30 lat zwią­zane z pie­nią­dzem i prze­ka­zy­wa­niem dóbr.
Jak pie­niądz wyglą­dał od czasu początku lite­ra­tury? Skąd wzięła się jego war­tość? Dla­czego ta war­tość nie była zawsze taka sama? Dla­czego cza­sem był trak­to­wany jako zło, a cza­sem jako zwy­kłe narzę­dzie? Dla­czego zna­lazł tyle miej­sca w lite­ra­tu­rze? Zarówno wśród zna­nych jak i mniej zna­nych pisa­rzy i twórców?
O tym wszyst­kim i wielu innych aspek­tach pie­nią­dza pisze Jochen Horisch w Orzeł czy reszka. Poezja pie­nią­dza.
http://magiaksiazek.pl Magia książek - blog o książkach

War­tość pieniądza

Nie ma co dużo pisać. Pie­nią­dze są bar­dzo ważne. Nie ważne Orzeł czy reszka. Każdy z nas chciałby mieć ich wię­cej. Papie­rowe, elek­tro­niczne, monety, złoto chęt­nie przyjmę :D

Orzeł czy reszka. Poezja pie­nią­dza to histo­rią pie­nią­dze przez wszyst­kie epoki lite­ra­tury. Od sta­ro­żyt­no­ści, przez Homera, aż po czasy dzisiejsze.

Wiesz, że...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    4
  • Chcę przeczytać
    2
  • Posiadam
    2
  • Studia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Orzeł czy reszka. Poezja pieniądza


Podobne książki

Przeczytaj także