83-11-06813-5
historyczna
PDK

Wspomnienia Nad Wierną Rzeką ukazują dramatyczny okres od września 1939 r. do 28 października 1944 r., owego zwrotnego momentu, kiedy po zaciekłych walkach z hitlerowskim okupantem połączone brygady AL - 1 Brygada im. Ziemi Kieleckiej, 2 Brygada "Świt", 10 Brygada "Zwycięstwo" i część partyzantów ze zgrupowania "Ośki" (BCh) przeszły pod dowództwem kapitana "Orkana" front niemiecki pod Chotczą. Zanim do tego doszło autor wspomnień wyniósł z walk wrześniowych jako podchorąży nie tylko gorycz klęski, lecz i doświadczenie bojowe oraz wiarę w żołnierza polskiego, które miały się sprawdzić w wielu akcjach i bitwach. Były to akcje i bitwy partyzanckie prowadzone przy współudziale całej ludności Kielecczyzny.

źródło opisu: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1983

źródło okładki: Zdjęcie autorskie