Diana. Śmierć bogini

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Diana: Death of a Goddess
literatura faktu
Ola

W książce 'Diana.Śmierć bogini' Cohen po raz pierwszy udziela odpowiedzi na najbardziej niepokojące pytania, jakie narosły wokół wydarzeń tamtej pamiętnej nocy. Ujawnia, dlaczego mercedes kierujący się do mieszkania Dodiego obrał złą trasę. Odkrywa obciążające informacje na temat współpracującego z francuskimi służbami bezpieczeństwa właściciela niesławnego białego fiata uno. Ujawnia prawdziwą działalność Henriego Paula na rzecz M16. Zgłębia też tajemniczy kult o nazwie Zakon Świątyni Słońca - wielu jego wyznawców, między innymi księżna Monako, Grace, zmarło w podejrzanych okolicznościach. Po trwającym kilka lat skrupulatnym śledztwie Cohen ujawnia związki między tą sektą a wydarzeniami, które doprowadziły do śmierci Diany.

źródło opisu: www.zysk.com.pl

źródło okładki: www.zysk.com.pl

Loczeno | 2018-03-28
Przeczytana: 28 marca 2018

Świetna. Autor nie narzuca swoich tez czytelnikowi. Tam gdzie trzeba zinterpretować pewne zdarzenia to jasno podkreśla, że to jego interpretacja. Przedstawiono masę faktów, ale książka ta nie jest jedną z tych, gdzie postaci, dat i wydarzeń jest zbyt dużo i ciężko wszystko zapamiętać. Historia przedstawiona w bardzo ciekawy sposób i dla osoby takiej jak ja, która o śmierci Diany wiedziała niewiele, przedstawiono fakty w interesujący i ciekawie zapakowany sposób. Polecam.

pozeraczksiazek | 2015-01-22

Dla osób zainteresowanych tematem, pozycja będzie ciekawa. Dotyka wielu spraw, niewyjaśnionych spraw ostatnich godzin tej feralnej nocy w Paryżu. O wielu autor jednak nie wspina. Dlaczego, nie wiem. Czy to z braku wiadomości wtedy czy celowy to zabieg. Nie wiem. Czyta się ciekawie, o wielu rzeczach nie mamy pojęcia. Nie bał się pisać o tak zwanej konspiracyjnej części owej historii gdzie miesza się starożytność z rodem Windsor. Lektura ciekawa ale oczywiście nie rozwiązująca niczego.

Ola | 2012-07-22
Przeczytana: 12 lipca 2012