Zrozumieć Kod Da Vinci

De-coding Da Vinci: the facts behind the fiction of The Da Vinci Code
83-89862-46-8
literatura faktu
Rani Mathur

„Kod Leonarda da Vinci” Dana Browna stał się fenomenem wydawniczym. Po roku w Stanach Zjednoczonych sprzedaż sięgnęła blisko 6 milionów egzemplarzy. Niestety w Polsce powieść ta również zajmuje czołową pozycję na liście bestsellerów. Ta niezwykle szkodliwa książka, oparta na licznych błędach i kłamstwach, zaprzecza Bóstwu Jezusa Chrystusa, podważa wiarygodność Ewangelii oraz w...

Ta niezwykle szkodliwa książka, oparta na licznych błędach i kłamstwach, zaprzecza Bóstwu Jezusa Chrystusa, podważa wiarygodność Ewangelii oraz w bezprecedensowy sposób uderza w Kościół katolicki.
Amy Welborn, amerykańska specjalistka z zakresu historii Kościoła, ujawnia ukryty cel powieści Dana Browna, prostuje jego błędy i kłamstwa.
„Zrozumieć Kod Da Vinci” Amy Welborn to pełne rozszyfrowanie „Kodu Da Vinci” Dana Browna!

źródło opisu: www.polwen.pl

źródło okładki: http://www.opusdei.pl/art.php?p=8821

Haniapa | 2014-03-30

Postanowiłam jak najszybciej przeczytać tę książkę, żeby mieć ją z głowy. I udało się w kilka godzin, co prawda zmarnowanych, ale jest przeczytana.
Po pierwsze: tytuł jest błędny: Zrozumieć Kod Da Vinci i podtytuł: Co ukrył w swojej książce Dan Brown. Tu nie chodzi o to , by zrozumieć Kod, ale żeby ośmieszyć Browna. I autorka nie wyjaśnia co Brown ukrył. Zwykła manipulacja, żeby zarobić. Poziom tej książki jak zwykle niski u tej autorki. Sama sobie w wielu miejscach zaprzecza. Oczywiście Leonardo nie był homoseksualistą, oczywiście na Ostatniej Wieczerzy Leonarda jest św. Jan , nie Maria Magdalena. To było oczywiste, że tak napisze znawczyni wszystkiego.
"Ktoś, kto uważa się za eksperta w dziedzinie sztuki i kto jednocześnie konsekwentnie określa jako Da Vinci (Leonarda ), jest tak wiarygodny jak ekspert od religii, który Jezusa nazywałby „z Nazaretu”." s. 103
Wyjaśnię o co chodzi. Da Vinci znaczy z miejscowości Vinci, a nie jest to nazwisko, jak się powszechnie...

Konkwistador_druku | 2014-11-25

Nawet baczny obserwator nie zdaje sobie sprawy jak mocno Dan Brown nasycił swoje książki antyklerykalnymi i antykatolickimi bzdurami. Niby widoczne, a jednak w natłoku nadużyć przeoczone, np. Kościół miał od zarania dziejów kraść symbole szlachetnym, pogańskim ludom, np. Aztekom. Dopiero Amy Welborn podnosi kurtynę oczywistości - z Aztekami Kościół zetknął się dopiero w XVI w., więc nie mógł im skraść znaczenia symboli 1 000 lat wcześniej. Takich akcji demaskatorskich jest sporo, książka warta przytoczenia w debatach z czytelnikami Browna, którzy traktują go jak źródło... wiedzy (śmiech z sitcomu).

Maciek Matwiej | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016