Wielki architekt wszechświata

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-910542-5-X
Masoneria
popularnonaukowa

"Na rzetelność ujęcia problemu wskazuje fakt, że autor stara się podejść do masonerii bez nadmiernych emocji, które rodzą się z dość częstego wiązania tej organizacji ze spiskową teorią dziejów. Jako historyk nie ogranicza się on do publicystyki lecz opiera się na tekstach źródłowych niejednokrotnie niedostępnych szerszemu odbiorcy..."-fragment Przedmowy ks. Dr hab. Bogdana Ferdka

a_polasik | 2013-03-10
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 01 marca 2013

Bardzo ciekawe opracowanie pozwalające spojrzeć na masonerię z nieco innej strony. Kwestia religii i Kościoła przeważnie przywoływana jest przy okazji masonerii jedynie w kontekście antagonizmów kościelno-masońskich. Ta książka to zupełnie inne ujęcie problemu. Mniej jest tu historii a więcej teologii i filozofii. Autor pokazuje źródła myśli wolnomularskiej w aspektach związanych z religią i w ciekawy sposób zestawia myśl wolnomularską z dogmatyką katolicką.

kapiszonkkk | 2017-01-28
miss-m | 2014-09-28