Wokół Masonerii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka KSM". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: KSM
83-903324-1-8
popularnonaukowa
Aesir

Uwaga autora skoncentrowana została na trzech płaszczyznach działalności masonerii: okultystycznej, politycznej oraz antykościelnej. W dziewięciu rozdziałach powyższej książki odnajdziemy ważne informacje, które dotyczą m.in. historii rozwoju tej organizacji, symboli oraz rytuałów masońskich, przedsięwzięć politycznych wolnomularzy, jak również ich poglądów wartościujących na sferę religii oraz instytucję kościoła. Dysertacja ks. Zwolińskiego zwieńczona została prezentacją stanowiska Kościoła Katolickiego wobec masonerii, a także obszernym opisem jej działalności na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie