Zgłosuj na książki roku 2017

Jak narysować Mikołaja?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jak narysować...?". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Jak narysować psa?, Jak narysować kota?, Jak narysować wóz strażacki?, Jak narysować mikołaja? ? to cztery nowe książeczki z serii żartobliwych komiksowych instrukcji zachęcających dzieci do twórczego eksperymentowania. Przewodnikami po fascynującym świecie kształtów i kolorów są sympatyczni bohaterowie: żyrafa Grażynka i ptaszek Gwarek.

źródło opisu: Czuły Barbarzyńca, 2008

źródło okładki: http://sklep.czulybarbarzynca.pl/jak-narysowac-mikolaja-p-2067.html

AnnaSikorska | 2017-09-28

Umiejętność samodzielnego rysowania to nie lada wyzwanie. Już nie wystarczy pokolorować rysunek, ale zaplanować go i wykorzystać swoje jeszcze niewielkie umiejętności manualne. Kupujemy naszym pociechom piękny papier, śliczne pisaki, kredki, długopisy, a one i tak nie chcą brać ich do ręki. Z małego pracowitego artysty zmieniają się w niechętnego do pracy przedszkolaka, który porównuje swoje prace z innymi i wstydzi się swojego nieudolnego rysowania. To zmusza rodziców i opiekunów do zmiany podejścia oraz sięgnięcia po inne materiały.
Moja córka kochała rysować. Kiedy miała roczek spontanicznie bazgrała na kartonach, kartkach i ścianach nietoksycznymi kredkami odpowiednimi do wieku. Z czasem chętnie sięgała po długopisy, ale kiedy poszła do przedszkola i trzeba było rysować odpowiednie formy, trzymać się w granicach rysunku zapał zniknął. Kredka stała się narzędziem znienawidzonym, pisak czymś strasznym, a długopisy przerażały. To wymagało swobodniejszego podejścia do nauki. Na...

Oj, wiem... bardzo na czasie post. Środek lata, a ja będę pisać o instrukcji jak narysować Świętego Mikołaja :) No cóż... Może to i dziwne, ale nie piszę o tym, byśmy już teraz zaczynali przedświąteczną gorączkę, tylko dlatego, że to kolejna bardzo fajna pozycja z serii "Jak narysować", którą według mnie warto Wam polecić :)

Ten sympatyczny staruszek kojarzy nam się oczywiście z Bożym Narodzeniem. Nic więc dziwnego zresztą, bo to przecież on spełnia marzenia naszych brzdąców w ten jeden jedyny dzień roku. Ale to nie oznacza, że w inne dni mamy o nim zapomnieć!

Kilka dni temu do naszego domu trafiła książeczka z serii "Jak narysować", o których pisałyśmy już wielokrotnie. Tym razem tematem książeczki jest właśnie Mikołaj. I choć na dworze jest ciepło, a na niebie świeci (zazwyczaj) słoneczko Nikodem bardzo się ucieszył z tego prezentu. Najpierw przyglądał mu się z uwagą po czym ochoczo zabrał się za kredki. Mały starał się odtworzyć postać Mikołaja w każdym szczególe. Wskazówki...

Na półkach