Jak narysować syrenkę?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jak narysować...?". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca
5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Nowa książeczka z serii żartobliwych komiksowych instrukcji zachęcających dzieci do twórczego eksperymentowania tym razem bohaterką jest warszawska syrenka. Przewodnikami po fascynującym świecie kształtów i kolorów są sympatyczni bohaterowie: żyrafa Grażynka i ptaszek Gwarek.

źródło opisu: Czuły Barbarzyńca, 2009

źródło okładki: http://sklep.czulybarbarzynca.pl/jak-narysowac-syrenke-p-2156.html

Po raz kolejny seria "Jak narysować" bardzo mnie zaskoczyła. Myślałam, że po Adamie i Ewie nie ma takiej możliwości, ale myliłam się. Bowiem tym razem moje dziecko ma okazje nauczyć się jak narysować syrenkę warszawską.

Ta postać jest mojemu dziecku bardzo dobrze znana. Mieszkamy blisko Warszawy i nie raz byliśmy na starówce. Alicja zawsze podczas takich wycieczek często przyglądała się temu niezwykłemu pomnikowi i śmieje się, gdy na jej szabli wróble urządzają sobie zlot rodzinny.

Gdy więc mój maluch otrzymał książkę z dobrze jej znaną postacią - radości nie było końca! Szybko zabrała się do pracy i po kilkunastu minutach na jej stoliku leżało 5 syrenek, a każda z nich wkrótce otrzymała zupełnie inny kolorowy ogonek. Jeden był w kolorach tęczy, inny w kropki, był też cały żółty, zielono-czerwony oraz "rybowy" - czyli w łuski w kolorze przypominającym turkus :)

Po raz kolejny książeczka mnie nie zawiodła. Choć rysunek z pozoru wydawał się dość trudny, w efekcie trzymając się...

Kasia | 2013-05-04
Przeczytana: 04 maja 2013