Jak narysować szkielet?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jak narysować...?". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
jagarkar

Książka twórczego duetu Pietruszka i Murzyn Jak narysować szkielet? to nowy tomik z serii żartobliwych komiksowych instrukcji zachęcających dzieci do twórczego eksperymentowania. Przewodnikami po fascynującym świecie kształtów i kolorów są sympatyczni bohaterowie: żyrafa Grażynka i ptaszek Gwarek.

źródło opisu: Czuły Barbarzyńca, 2011

źródło okładki: http://sklep.czulybarbarzynca.pl/jak-narysowac-szkielet-p-2213.html

AnnaSikorska | 2017-09-28

Umiejętność samodzielnego rysowania to nie lada wyzwanie. Już nie wystarczy pokolorować rysunek, ale zaplanować go i wykorzystać swoje jeszcze niewielkie umiejętności manualne. Kupujemy naszym pociechom piękny papier, śliczne pisaki, kredki, długopisy, a one i tak nie chcą brać ich do ręki. Z małego pracowitego artysty zmieniają się w niechętnego do pracy przedszkolaka, który porównuje swoje prace z innymi i wstydzi się swojego nieudolnego rysowania. To zmusza rodziców i opiekunów do zmiany podejścia oraz sięgnięcia po inne materiały.
Moja córka kochała rysować. Kiedy miała roczek spontanicznie bazgrała na kartonach, kartkach i ścianach nietoksycznymi kredkami odpowiednimi do wieku. Z czasem chętnie sięgała po długopisy, ale kiedy poszła do przedszkola i trzeba było rysować odpowiednie formy, trzymać się w granicach rysunku zapał zniknął. Kredka stała się narzędziem znienawidzonym, pisak czymś strasznym, a długopisy przerażały. To wymagało swobodniejszego podejścia do nauki. Na...

Na półkach