W krainie snów

Wydawnictwo: Black Unicorn
10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788377320648
kinga

" Zapraszam do krainy, w której wiersze ozdobione pięknymi ilustracjami są bajeczną podróżą umysłu.
Połączenie słów z obrazem pozwala na rozwijanie wyobraźni
i jest pomocne w interpretacji wiersza."

Barbara Chomko

źródło opisu: W krainie snów - str. 9

źródło okładki: własne

kinga | 2012-06-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Po pierwsze, książeczka przepięknie wydana, z przyjemnością się ją czyta i ogląda, dopełnieniem poezji są w pierwszej części ilustracje najmłodszych czytelników. Subtelna, pełna ciepła i uśmiechu poezja łączy się z dziecięcą wyobraźnią.

Wiersze skierowane są bezpośrednio do czytelników. Wydaje się, że do tych najmłodszych, ale z powodzeniem słowa te trafiają także do tych dojrzałych:

"(...)
główka rozmyśla znaczki układasz
łączysz pasujesz zdania budujesz
w myślach próbujesz wszystko poskładać
zawsze coś złożysz nieraz popsujesz
(...)"

Śmiało mogę powiedzieć, że poprzez formę autorka uzyskała efekt poezji dziecięcej, ale treść skierowana jest absolutnie do wszystkich.

Pozytywnie mnie zaskoczył fakt, że w tomiku tym nie ma miejsca na naiwność, tak często wszechobecną i drażniącą w wierszach dla dzieci. Jest tu natomiast czułość Matki, humor i wrażliwość oraz jak przystało na poezję dziecięcą - zabawa. Barbara Chomko niejednokrotnie udowadnia, że słowem...

| 2012-06-17
Na półkach