Zapisz to, Kisch!

Wydawnictwo: Ministerstwo Obrony Narodowej
Schreib das auf, Kisch!
literatura faktu
Pietia

Kisch (w stopniu kaprala) razem z Korpusem Praskim został skierowany na front serbski. Był między innymi świadkiem porażki swoich oddziałów nad Driną; do marca 1915 (kiedy to został ciężko ranny) prowadził też dziennik, wydany już po wojnie w 1922 pod tytułem Als Soldat im Prager Korps (Jako żołnierz Korpusu Praskiego), bardziej znany pod zmienionym w 1929 tytułem Zapisz to, Kisch! (Schreib das auf, Kisch!).

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Egon_Erwin_Kisch

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!