Postmodernizm: myśl i tekst

Wydawnictwo: Universitas
j89kacper

Książka niniejsza jest syntetyczną próbą wprowadzenia odbiorcy polskiego w podstawowe problemy filozoficzne i estetyczne postmodernizmu. Problemy te wciąż dalekie są od jasności i uporządkowania, przez co wydają się niezrozumiałe. Książka jest więc rodzajem przewodnika po tej fascynującej, ale i trudnej materii. W części drugiej (Analizy) autor sprawdza, jak kształtuje się paradygmat estetyczny postmodernizmu i co z refleksji światopoglądowych da się odnaleźć w literaturze drugiej połowy XX wieku.

źródło opisu: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych UNIVERSITAS, 2000

źródło okładki: google