poezja
jagarkar

Wybór: Miriam Akavia; opracowanie: Lucyna Skompska. Spis treści: 1. Słowo wstępne 2. Naim Areidi (Jak daleko; Na półce mojego życia) 3. Lea Ayalon (Szczęście; Wybierz mnie) 4. Ya'ara Ben-David (***[Ułożyłam Jerozolimę u mego wezgłowia]; Moja pieśń przecina granice; Znaleźć czas dla siebie) 5. Icchak Laor (Matka; Jakieś miasto; Rozkosz) 6. Hezy Leskly (Poezja; Pierwsza lekcja; ***[Moi czterej...

Wybór: Miriam Akavia; opracowanie: Lucyna Skompska.

Spis treści:

1. Słowo wstępne
2. Naim Areidi (Jak daleko; Na półce mojego życia)
3. Lea Ayalon (Szczęście; Wybierz mnie)
5. Icchak Laor (Matka; Jakieś miasto; Rozkosz)
6. Hezy Leskly (Poezja; Pierwsza lekcja; ***[Moi czterej bracia, którzy urodzili się martwi])
7. Pesach Meilin (O miłości; Jako owoc)
8. Shalom Racabi (***[Znów bierzesz kartkę papieru]; ***[Sypiąc przed siebie]; ***[Spoglądam za parawan]; ***[Siłą woli])
9. Ilan Shoenfeld (Między domem moim i twoim; Dzięcioł)
10. Rafi Weichert (Portret; Możność wyboru; Na łożu; I cóż ci powiem)
11. Nurit Zarchi (Kamień; Szósta noc)
12. Posłowie
13. Noty