Zgłosuj na książki roku 2017
Seeking Spirits: The Lost Cases of The Atlantic Paranormal Society
978-83-7377-427-8
Agnieszka

Autorzy tej książki to założyciele znanej w Stanach Zjednoczonych organizacji T.A.P.S. (The Atlantic Paranormal Society), rozpoznawalni także dzięki popularnemu tam serialowi telewizyjnemu Łowcy duchów (Ghost Hunters). Teraz po raz pierwszy dzielą się z Tobą wrażeniami ze swoich niezapomnianych, mrożących krew w żyłach, nigdy nieopowiadanymi historiami ze spotkań z duchami. Niesamowite doświadczenia przeplatają z informacjami na temat poszukiwań.
Autorzy odkrywają przyprawiające o dreszcz historie:

-mieszkanki Connecticut, która pojawia się w dwóch miejscach jednocześnie,
-małej dziewczynki, której niewidzialny towarzysz zabaw mści się na jej srogim ojcu
-mężczyzny opętanego przez złą istotę w chwili, gdy autorzy sprawdzają jego dom,
-zrozpaczonej kobiety śniącej o zjawiskach paranormalnych zanim się one wydarzą...

... i wiele, wiele innych.

Stół, który bez widocznego powodu przesuwa się po podłodze; nagranie na taśmie, na której po odsłuchaniu od tyłu słychać słowa wypowiedziane szeptem; ludzki cień w rogu pokoju, gdy w pobliżu nie ma nikogo to tylko niektóre z przyprawiających o dreszcz opowieści. Oprócz nich znajdziesz ważne wskazówki dla początkujących badaczy zjawisk paranormalnych, np. jak używać mierników pola elektromagnetycznego, kamery na podczerwień czy jak obchodzić się z duchami. Łowcy duchów zajmują się życiem innych ludzi, wchodzą do ich domów, wysłuchują największych tajemnic, sprawdzają rzeczy osobiste i często dają iskierkę nadziei, bo tak naprawdę w poszukiwaniu duchów nie chodzi o nie, lecz o żywych.

Opowiadając o doświadczeniach, dają również ważne wskazówki dla początkujących badaczy zjawisk paranormalnych, mówiąc m.in. jak należy używać mierników pola elektromagnetycznego i kamer na podczerwień. Informują też, jak stwierdzić, czy dane zjawisko nadprzyrodzone jest dobre czy też złe oraz w jaki sposób należy obchodzić się z duchami.

Bez względu na to, czy jesteś sceptykiem, czy wierzysz w zjawiska paranormalne, te prawdziwe, fascynujące i zarazem przerażające historie nie pozwolą Ci w nocy zasnąć!

Książka zawiera niesamowite, kolorowe zdjęcia pochodzące z dochodzeń T.A.P.S.!

źródło opisu: Okładka książki, strona wydawcy

źródło okładki: Strona wydawcy

miete | 2016-01-20

Z opowieści o duchach nie wyrosłam i sądząc po mojej metryce nie wyrosnę już nigdy a zatem stosując się do starej, mądrej maksymy "jak nie możesz czegoś pokonać to się z tym czymś zaprzyjaźnij" od czasu do czasu pozwalam sobie na mało intelektualną ale za to bardzo emocjonalną ucztę czytając opowieści o duchach i żeby nie było, chodzi o jakiekolwiek opowieści o duchach nawet te spisane przez ludzi nie cierpiących na nadmiar umiejętności literackich. Mówić wprost czytam każdy chłam byle by tylko o duchach. To moje " zaburzenie " jest tym dziwniejsze, że w duchy kompletnie nie wierzę ale zupełnie nie przeszkadza mi to w odczuwaniu dreszczyku strachu i innych dziwnych emocji podczas takich lektur. Dlatego "bogiem a prawdą" trudno mi takie pozycje oceniać no bo jak tu dać komplet gwiazdek kiedy literatura, o ile można ją tak nazwać, nie jest najwyższych lotów ale za to dostarczyłam mi naprawdę wiele frajdy? Zatem "krakowskim targiem" książkę o której za chwilkę opowiem ocenię na...

alisha90 | 2013-01-21
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Od dziecka uwielbiałam programy z duchami w roli głównej. Do tego horrory i komplet jak się marzy. Możecie sobie tylko wyobrazić jak moje oczka zaświeciły się na widok książki "Kontakty z duchami". Jako wierna fanka takich programów musiałam ją przeczytać. To był niejako mój obowiązek. Tak oto tym sposobem w moje ręce trafiła ta oto książka.

Autorzy książki to specjaliści w polowaniu na duchy. Przemierzają kraj wzdłuż i wszerz pomagając ludziom uwolnić się od nękających ich istot. Są do tego bardzo dobrze przygotowani. Mają ogromną wiedzę na temat istot nadprzyrodzonych oraz profesjonalny sprzęt, którym umieją się posługiwać jak mało kto. Na ich wielki sukces składa się też to, że duchy to nie tylko ich praca do której są zmuszani, ale także ich wielka pasja.

"Kontakty z duchami" to zbiór wspomnień autorów z ich "zleceń". Każde skrywa wielką tajemnicę. Czytając można poczuć się jakbyśmy byli tam gdzie oni - ale jako obserwatorzy. Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się bać czytając...

Rejkun | 2016-11-27

Bardzo miła lektura dla fanów opowieści o duchach,szczególnie tych an faktach. Szkoda, tylko, ze wydali książkę po miedzy, Ale o pierwszej to już nie pomyśleli xD'
A tez bym kupiła~

miyoko3 | 2015-07-31

Zlepka ciekawych historii na temat zjawisk paranormalnych - lubię takie klimaty więc czytało mi się to lekko. Pochłonęłam w ciągu kilku dni. Można poczuć dreszczyk emocji. Polecam jak najbardziej.

Agi | 2016-06-30
Enrine | 2016-06-09