Kontakty z duchami

Okładka książki Kontakty z duchami Michael Jan Friedman, Jason Hawes, Grant Wilson
Okładka książki Kontakty z duchami
Michael Jan FriedmanJason Hawes Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Seeking Spirits: The Lost Cases of The Atlantic Paranormal Society
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2010-01-04
2010-01-04
978-83-7377-427-8
Łukasz Głowacki

Książkę czyta się szybko i właściwie to jest jej główny plus. Brak jakiejkolwiek fabuły, krótkie historie, bardzo lakoniczne opisy i styl książki przywodzi na myśl niezbyt rozgarniętego piętnastolatka. Ponadto tytuł jest mylący. Spodziewałam się prawdziwych kontaktów z duchami czyli rozmów. Niestety jedyne co zostało tu przedstawione to schemat "Tak, dom jest nawiedzony. To duch dawnego lokatora. Jeżeli chce go Pani wypędzić to spoko, ale to nie należy do zakresu naszych obowiązków. Do widzenia."

PS Jeżeli ktoś poczuł chociaż cień strachu czytając tę książkę to naprawdę się dziwię.

Bardzo miła lektura dla fanów opowieści o duchach,szczególnie tych an faktach. Szkoda, tylko, ze wydali książkę po miedzy, Ale o pierwszej to już nie pomyśleli xD'
A tez bym kupiła~

A tez bym kupiła~

Z opowieści o duchach nie wyrosłam i sądząc po mojej metryce nie wyrosnę już nigdy a zatem stosując się do starej, mądrej maksymy "jak nie możesz czegoś pokonać to się z tym czymś zaprzyjaźnij" od czasu do czasu pozwalam sobie na mało intelektualną ale za to bardzo emocjonalną ucztę czytając opowieści o duchach i żeby nie było, chodzi o jakiekolwiek opowieści o duchach nawet te spisane przez ludzi nie cierpiących na nadmiar umiejętności literackich. Mówić wprost czytam każdy chłam byle by tylko o duchach. To moje " zaburzenie " jest tym dziwniejsze, że w duchy kompletnie nie wierzę ale zupełnie nie przeszkadza mi to w odczuwaniu dreszczyku strachu i innych dziwnych emocji podczas takich lektur. Dlatego "bogiem a prawdą" trudno mi takie pozycje oceniać no bo jak tu dać komplet gwiazdek kiedy literatura, o ile można ją tak nazwać, nie jest najwyższych lotów ale za to dostarczyłam mi naprawdę wiele frajdy? Zatem "krakowskim targiem" książkę o której za chwilkę opowiem ocenię na dokładnie połowę gwiazdek i niech tam sobie potem każdy z was te gwiazdki sam zwiększy lub zmniejszy wedle upodobania.
Po tym przydługim wstępie- usprawiedliwieniu wracając do samej książki trzeba powiedzieć że " Kontakty z duchami" to książka, której najbliżej chyba do reportażu choć od razu nadmienię że została napisana przez hydraulików a nie dziennikarzy dlatego jeśli chodzi o formę dużo jej trzeba wybaczyć osobiście wybaczam im "bez mrugnięcia okiem" bo jak powiedziałam o duchach jest.
Owszem jest o duchach w dodatku napisana z perspektywy ludzi którzy kontaktami z zaświatami zajmują się niemal zawodowo a na pewno sami się uważają ,w tej dziecinie, za fachowców.
Zatem oprócz relacji z nawiedzonych domów autorzy opisują wiele dobrych rad, których powinni wysłuchać wszyscy ci ludzie którzy chcieliby zająć się "badaniem" zjawisk nadprzyrodzonych. Jeśli o mnie chodzi ponieważ nigdy nie poczułam potrzeby przebranżowienia się w "łowcę duchów" te fragmenty zwyczajnie pomijałam a " rozkoszowałam się" relacjami o coraz to nowych przygodach autorów w "nawiedzonych" miejscach ach! Czego tam nie ma: duchy ludzi zmarłych, demoniczne istoty, Poltergeisty, "nawiedzenia szczątkowe" a nawet duchy przyrody i Obcy. Zatem pełne spektrum .Dla miłośnika duchów prawdziwa uczta. Dlatego jeśli dzielicie ze mną to niewinne zboczenie to nie wahajcie się ani przez moment tak książka jest właśnie dla WAS!

Zlepka ciekawych historii na temat zjawisk paranormalnych - lubię takie klimaty więc czytało mi się to lekko. Pochłonęłam w ciągu kilku dni. Można poczuć dreszczyk emocji. Polecam jak najbardziej.

Od dziecka uwielbiałam programy z duchami w roli głównej. Do tego horrory i komplet jak się marzy. Możecie sobie tylko wyobrazić jak moje oczka zaświeciły się na widok książki "Kontakty z duchami". Jako wierna fanka takich programów musiałam ją przeczytać. To był niejako mój obowiązek. Tak oto tym sposobem w moje ręce trafiła ta oto książka.

Autorzy książki to specjaliści w polowaniu na duchy. Przemierzają kraj wzdłuż i wszerz pomagając ludziom uwolnić się od nękających ich istot. Są do tego bardzo dobrze przygotowani. Mają ogromną wiedzę na temat istot nadprzyrodzonych oraz profesjonalny sprzęt, którym umieją się posługiwać jak mało kto. Na ich wielki sukces składa się też to, że duchy to nie tylko ich praca do której są zmuszani, ale także ich wielka pasja.

"Kontakty z duchami" to zbiór wspomnień autorów z ich "zleceń". Każde skrywa wielką tajemnicę. Czytając można poczuć się jakbyśmy byli tam gdzie oni - ale jako obserwatorzy. Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się bać czytając tę pozycję, zwłaszcza w nocy gdy w domu wszędzie ciemno, wszyscy śpią a ty czytasz. Na nasze szczęście po każdej opowiedzianej historii znajdziemy podręcznik łowców duchów, który doskonale studzi w nas emocje.

Dzięki tej książce możemy nauczyć się jak rozróżniać duchy, dowiadujemy się, które istoty są dobre a które złe oraz jak z nimi postępować. "Kontakty z duchami" mogę polecić osobom, które nie boją się poczuć dreszczyku emocji, który na pewno pojawi się podczas czytania.

Moja ocena: 6/6

Autorzy książki to specjaliści...

• Poradnik
  • Może wrócę
  • Wymienię/Sprzedam
  • Wydawnictwo Astro

Dodaj cytat z książki Kontakty z duchami