Atlas tramwajów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "1/2011". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kolpress
9 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-920784-6-3
albumy
Adrian

"Atlas tramwajów" jest jedyną na polskim rybku wydawniczym pozycją, poświęconą wyłącznie taborowi komunikacji miejskiej, grupującą wszystkie serie tramwajów eksploatowanych aktualnie w służbie liniowej oraz czynnych wagonów historycznych i turystycznych wraz z zestawieniem numeracji inwentarzowej wszystkich przewoźników. tabelaryczne przedstawione jest rozmieszczenie poszczególnych serii oraz zestawienie wszystkich typów tramwajów, których eksploatację rozpoczęto po 1945 roku. W atlasie przestawione są także pojazdy oraz schematy sieci trolejbusów, metra oraz WKD, stanowiące tabor komunikacji miejskiej, pokrewny tramwajom. "Atlas tramwajów" to nie tylko podręczna encyklopedia rodzimego taboru tramwajowego, lecz także przewodnik po polskich mapek z zaznaczeniem przebiegu linii, umiejscowienia zajezdni i dworców kolejowych.
Publikacja skierowana jest nie tylko do miłośników pojazdów szynowych zainteresowanych środkami komunikacji miejskiej, lecz może też być źródłem informacji o taborze tramwajowym dla osób zawodowo związanych z tą tematyką

źródło opisu: kolpress

źródło okładki: http://www.kolpress.pl/files/AT_okladka%5B1%5D.jpg

Adrian | 2012-06-04

Książka rewelacyjna, bardzo przystępnie napisane :) Wszystko jasne i taktowne.

Bertol | 2015-09-04
Na półkach: Przeczytane, Komunikacyjne