Książka Od House'a do Shreka. Seryjność w kulturze popularnej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
aga_aga

Od House'a do Shreka. Seryjność w kulturze popularnej to próba przyjrzenia się fenomenowi, jakim są najnowsze seriale telewizyjne i filmowe serie. W książce znajdują się zarówno teksty teoretyczne, dotyczące telewizyjnej genologii, jak i analizy wybranych aspektów popularnych seriali, takich jak Doktor House, Magia kłamstwa, Zagubieni, Sześć stóp pod ziemią czy Mad Men. Osobne rozdziały poświęcone zostały problemowi cielesności w serii filmów o Jamesie Bondzie, sequelom opowieści o King Kongu oraz wzorcom genderowym obecnym w najnowszych dziełach animowanych, przede wszystkim w filmach o Shreku. Telewizyjne i kinowe serie przedstawione zostały zarówno jako narzędzie kształtowania różnych postaw i sposobów myślenia, jak i odzwierciedlenie ewolucji, jaka zaszła w społeczeństwach zachodnich: zmiany sposobów życia i dogmatów wyznawanych (świadomie lub nie) przez większość mieszkańców świata euro-amerykańskiego.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/102200/od-housea-do-shreka.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/102200/od-housea-do-shreka.html

buckcherry | 2017-11-18
Katharsis | 2014-04-05