Mruczek. Kotek, który został sam w domu

Okładka książki Mruczek. Kotek, który został sam w domu Tina Nolan
Okładka książki Mruczek. Kotek, który został sam w domu
Tina Nolan Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zielona Sowa
2012-01-01
2012-01-01
mruczek kot zwierzęta schronisko dom dla dzieci

Całkiem przyjemna lektura dla nieco starszych dzieci. Książkę czyta się szybko, jest interesująca i czytelnik chce się dowiedzieć, co będzie dalej.
Ewa i Karol to dzieci, których rodzice prowadzą schronisko Cichy Kąt. Mają tam wiele różnych zwierzaków i na wszystkie sposoby szukają dla nich nowych idealnych domów. Dlatego zdecydowali się na Dzień Otwarty, a dodatkową atrakcją miały być odwiedziny znanego piłkarza, który sam niedawno adoptował od nich kotka. Wszystko wygląda wspaniale, ale tuż przed Dniem Otwartym okazuje się, że nie będzie tak łatwo...
Historia wciągnęła moją sześcioletnią córkę, książeczkę przeczytałyśmy na dwa razy, bo nie tak ją zainteresowała. Mam jednak wrażenie, że w książce jest mniej zwierzaków (a tego się spodziewałyśmy),a więcej sensacji.

Bardzo dobra, idealnie oddaje uczucia dzieci i zwierząt (Ewy i Karola, ale dziewczynka odgrywa większą i ważniejszą rolę). Raczej dla młodszych czytelników (do nich nie należę, ale bardzo dobrze było mi przenieść się tam, gdzie byłam młodsza i przypomnieć sobie te fantastyczne książki o dzieciach ratujących bezbronne i samotne zwierzątka).

Nie mam swojej ulubionej serii o zwierzętach, gdyż większość mi się podoba. Ta autorstwa Tiny Nolan na pewno zasługuje na uwagę czytelników, w tym i mnie.

Schronisko ,,Cichy kąt" postanowiło zorganizować dzień otwarty, na którym gościem specjalnym miał być znany pisarz. Przed oficjalną godziną rozpoczęcia miał rozdawać autografy. Niedługo przed planowanym dniem Jakub, syn właścicieli, otrzymał wiadomość iż sportowiec nie dotrze na spotkanie. Nie podał jednak przyczyny, a miał być przecież główną atrakcją tego dnia! Dzieci postanowiły dowiedzieć się, dlaczego go nie będzie.

Na pierwszy rzut oka nie ma w tej historii nic nadzwyczajnego. Znany sportsmen, który ma przyjechać na dzień otwarty pisze wiadomość, że jednak tego nie zrobi. Następnie ma miejsce szereg innych wypadków, a jednak to na końcu, gdy nie było tam nic takiego się popłakałam. Wzruszyły mnie ostatnie strony, choć sama nie wiem dlaczego. Jakoś mi się smutno zrobiło, a zaraz się ucieszyłam i wzruszyłam. Akcja toczy się bardzo szybko, a przy tym jest bardzo dobrze skonstruowana.

Styl autorki jest niezwykle prosty, a książkę pomimo jej objętości czyta się w kilkadziesiąt minut. Dodatkowo urozmaicają ją ilustracje, wykonane ołówkiem, wcale nieidealne, ale nietuzinkowe. Na końcu znajdują się dwie karty z podobizną zwierzęcia. Więcej informacji na stronie www.zaopiekujsiemna.com.pl Można wymieniać je na bransoletki,które na pewno spodobają się dzieciom.

,,Mruczek - Kotek, który został sam w domu" to opowieść o kotku, który który przebywał u sławnego sportowca. Historia pełna napięcia, ale jak można się domyślić, ze szczęśliwym zakończeniem. Szczególnie spodoba się młodszym czytelnikom i miłośnikom zwierząt.

Moja ocena: 5,5/6

bardzo ciekawa książka

bardzo ciekawa książka

Super książeczka! Naprawdę, warto ją przeczytać.

Super książeczka! Naprawdę, warto ją przeczytać.

• Zwierzęta
  • Tina Nolan
  • Przeczytane po raz drugi
  • 2220
  • Oskar

Dodaj cytat z książki Mruczek. Kotek, który został sam w domu