Dlaczego tak mało jest wielkich drapieżników?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka problemów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Why big fierce animals are rare. An ecologist's perspective
ekologia, ewolucja
Moriana

Jest to zbiór esejów z zakresu nowoczesnej ekologii ogólnej z uwzględnieniem ewolucyjnych aspektów ekologii. Autor przekonuje czytelnika, ze w tej dziedzinie jest wiele zjawisk ciekawych - wartych zastanowienia. Książ nie tylko przez obserwację i eksperyment, ale też przez rozumowanie dedukcyjne oparte na darwinowskiej teorii doboru naturalnego. Książka popularyzuje wiedzę oraz sposób...

Książ nie tylko przez obserwację i eksperyment, ale też przez rozumowanie dedukcyjne oparte na darwinowskiej teorii doboru naturalnego. Książka popularyzuje wiedzę oraz sposób krytycznego myślenia, dochodzenia do zrozumienia zjawisk przyrodniczych nie tylko przez obserwację i eksperyment, ale też przez rozumowanie dedukcyjne oparte na darwinowskiej teorii doboru naturalnego.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie