Najlepsi przyjaciele

The Best of Friends
83-7186-075-7
literatura piękna
megii24

Akcja książki, która opowiada o komplikacjach uczuciowych między czwórką bohaterów, toczy się współcześnie w angielskim miasteczku Whittingbourne. Laurence i Gina są przyjaciółmi jeszcze z czasów szkolnych. Teraz mają rodziny i one też pozostają ze sobą w bliskich stosunkach. Kłopoty zaczynają się, gdy mąż Giny decyduje się opuścić żonę i szesnastoletnią córkę Sophie. Zrozpaczona Gina szuka pomocy u Laurence'a i jego żony Hilary; zamieszkuje z nimi. Niestety Laurence zakochuje się w Ginie... Dramat rodzinny został także ukazany oczami dzieci. Zagubione, mają poczucie, że dorośli rujnują im życie, muszą gwałtownie dorosnąć, nauczyć się wybaczać rodzicom. Życiowej mądrości uczą się od matki Giny i jej przyjaciela Dana, przeżywających późną miłość.

źródło opisu: z okładki

czytamcałyczas | 2017-05-23

Nie jest to książka,która zachwyca.Raczej prosta opowiastka,z małego miasteczka w UK.
Dla mnie,nic co warto wspominać.

Katarzyna | 2015-04-28
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Nie znalazłam w tej książce żadnej puenty, żadnego pouczenia, jednak pokazuje ona następstwa czynów, które nie są akceptowane przez najbliższe osoby. Ukazuje jak jeden czyn może pociągnąć za sobą inne, a przy okazji jak bardzo cierpią na tym niewinne osoby.

Monique | 2013-02-08

Pamiętam tylko tyle, że ledwo dobrnęłam do końca i że bardzo mi się ta książka nie podobała. Może dlatego że czytałam ją jako dziecko i jako że w mojej rodzinie coś takiego jak rozwód jest nie do pomyślenia, nie mogłam niczego z tej książki zrozumieć.

pannaanna | 2013-03-15

Do poczytania do poduszki.

MariolaP | 2019-01-04
KatarzynaG | 2018-12-23