Cudze dzieci

Tłumaczenie: Ewa Jurewicz
Wydawnictwo: Książnica
Other's people children

Ośmioletni Rufus musi pogodzić się z dramatyczną zmianą w swoim życiu - jego rodzice, Josie i Tom, rozwodzą się, a Josie wychodzi za Matthew, ojca trójki nastolatków, których niechęć do nowej macochy podsyca ich neurotyczna matka, Nadine. Joanna Trollope, uznana autorka wielu współczesnych powieści i romansów historycznych, w subtelny sposób kreśli skomplikowane relacje między ludźmi, którzy...

Joanna Trollope, uznana autorka wielu współczesnych powieści i romansów historycznych, w subtelny sposób kreśli skomplikowane relacje między ludźmi, którzy postanowili przebudować swoje życie. Ukazuje, jak niedojrzałość i egoizm dorosłych utrudnia wzajemne porozumienie, a przede wszystkim rujnuje życie dzieci uwikłanych w ich żałosne rozgrywki.

[opis wydawcy]

Agnieszka Maciejewska | 2015-11-08

Przegadana książka. Autorce chyba mocno się nudziło, bo nagromadziła w niej tylu bohaterów, że zrobiła się z tego druga "Moda na sukces".
Nie podobała mi się

malineczka74 | 2010-11-24
Na półkach: Niedoczytane, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

To nie jest tak ,że niedoczytałam tę książkę z powodu zniesmaczenia jej lekturą .Lubię autorkę ,ale na obecną chwilę nie w smak mi lektura o kłopotach przyszywanej rodzinki .Chcę przy książce oderwać się od prozy zycia ,zatem może kiedyś do tej książki wrócę .

Monique | 2013-02-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 lutego 2013

Nie wiem, jak ja bym się zachowała w podobnej sytuacji, ale ta książka idealnie pokazuje:
-dlaczego należy się dobrze zastanowić przed poślubieniem kogoś
-ile zła można wyrządzić będąc egoistą

Kamulka84 | 2010-08-04
Na półkach: Powieści, Przeczytane
Przeczytana: 04 sierpnia 2010

W bardzo realistyczny sposób opisane problemy macoch i ojczymów - książka opisuje trochę skomplikowaną sytuację rodzinną: powtórne małżeństwa, nowe sympatie rodziców, kilka domów itp. Polecam!

juskaize | 2018-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2018