W szponach Orientu

Wydawnictwo: Firma Fotograficzno-Poligraficzna AGNI
978-83-60176-43-6
Ambrose

"W szponach Orientu" to książka niegasnącej miłości, o umiłowaniu do zawodu marynarza, jak również o bezgranicznej przyjaźni i nienawiści przekraczającej ogólnie przyjęte normy współżycia obywateli w uporządkowanej cywilizacji. Jednocześnie jest to opowieść o miejscu człowieka w demokracji, która statystyczną jednostkę doprowadza do krańcowego zniewolenia, gdy tylko zetknie się z jej biurokratyczną machiną - nawet w wyniku sprokurowanych wydarzeń.

Czy statystyczny obywatel jest w stanie uporać się z obojętnością społeczeństwa, które syte i usatysfakcjonowane materialnym statusem jest głuche na prośby i błagania nieszczęśnika pomówionego o handel narkotykami przekonają się państwo, czytając "W szponach Orientu".

Jednocześnie niech dramatyczne przeżycia bohatera tej książki będą przestrogą dla ludzi nierozważnych, którzy lekceważą ostrzeżenia i pouczenia innych, bo Orient ze swoją tajemniczością jest fascynującym regionem świata, ale jednocześnie potrafi być bezwzględny dla osób wchodzących w konflikt z prawem.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://maszoperia.org