O dawnej sztuce, jej teorii i historii

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
978-83-7453-954-8
historia sztuki, sztuka
sztuka
Snoopy

Jan Białostocki był wybitnym historykiem sztuki, uczniem Władysława Tatarkiewicza i Tadeusza Kotarbińskiego, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, a także Collège de France i New York University. Książka ta jest wyborem jego pism, ułożonym w cztery działy tematyczne, dotyczące myśli o sztuce, motywów i tematów w sztuce, artystów i ich idei oraz krajobrazu w malarstwie. Wyboru dokonali uczniowie Jana Białostockiego, kierując się przede wszystkim znaczeniem poszczególnych artykułów dla współczesnej wiedzy o sztuce.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl