Jak czytać ogrody. Krótki kurs historii ogrodów

Tłumaczenie: Bożena Mierzejewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jak czytać...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Arkady
How to read gardens. A crash course in garden appreciation
978-83-213-4692-2
sztuka
Snoopy

Ten przyjazny, osobisty mini-przewodnik powinien towarzyszyć czytelnikowi podczas zwiedzania każdego ogrodu: wielkiego lub małego, stylowego lub współczesnego, publicznego czy prywatnego. Nawet notoryczny miłośnik przyrody zyska świeże spojrzenie i wiele przyjemności oglądając świat ogrodów oczami eksperta. Fotografie założeń z różnych kultur i krajów dają przedsmak bogactwa i różnorodności miejsc wartych odwiedzenia. Pełne ciekawych spostrzeżeń wnikliwe komentarze umożliwiają odczytanie wizualnego języka obecnego w każdej grządce oraz interpretowanie i zrozumienie rozlicznych elementów tworzących przepiękne ogrody.

źródło opisu: www.arkady.com.pl

źródło okładki: http://www.sklep.architekci.pl