Przewodnik po nawozach

ogród, nawozy, nawóz
flora i fauna

Każdy żywy organizm do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania potrzebuje pokarmu. Aby roślinom uprawianym w ogrodzie dostarczyć właściwie dobrany zestaw nawozów, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę. Wybór nie jest prosty. Obecnie w obrocie handlowym znajduje się kilkaset nawozów różniących się składem, formą i przeznaczeniem. Ponadto każdego roku pojawiają się nowe produkty nawozowe posiadające ulepszoną formułę, lepsze właściwości wysiewne, większą efektywność. Spośród tej ogromnej liczby nawozów właściciel ogrodu musi wybrać jak najbardziej przydatne dla jego upraw. I w tym pomoże ta książka! A w niej szczegółowy przegląd i charakterystyka nawozów, nowości rynku nawozowego, technika stosowania nawozów, zasady ustalania dawek nawozowych oraz bezpieczeństwo pracy z nawozami.