Wprowadzenie do HTML5. Autorytety Informatyki

Wydawnictwo: Helion
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Introducing HTML5
Tobiasz

HTML5 - początkowo po cichu, ostatnio coraz głośniej - zaczyna gościć w naszych przeglądarkach internetowych. Wbudowane mechanizmy obsługi multimediów, lepsze wykorzystanie formularzy, nowe struktury i semantyka, dzięki którym Twój serwis stanie się bardziej dostępny, to tylko część z nowinek ostatniej wersji HTML. Zastanawiasz się, jak wykorzystać go na Twoich stronach? Ta książka odpowie na...

Ta książka odpowie na to i wiele innych pytań! Kompletne źródło informacji na temat HTML5 jest w zasięgu Twojej ręki. W trakcie lektury poznasz nowe struktury i ich przeznaczenie oraz zmodyfikowane znaczniki z wcześniejszych wersji. W kolejnym rozdziale zaznajomisz się szczegółowo z nowymi możliwościami formularzy oraz technikami ich tworzenia. W tej wersji projektowanie formularzy to naprawdę czysta przyjemność! Ponadto zobaczysz, jak szybko i łatwo można dodać do strony elementy wideo i audio. Dodatkowo nauczysz się wykorzystywać mechanizmy do przechowywania danych oraz geolokalizacji. Dzięki tej książce poczujesz powiew świeżości w świecie stron internetowych!

źródło opisu: www.helion.pl

źródło okładki: www.helion.pl

Marcin Kołodziejczak | 2015-07-25
Przeczytana: lipiec 2015

Po książce nie spodziewałem się wiele bo i zamawiałem ją tylko dlatego, że była w promocji po <b>5 zł</b> z inną.
Wydaje się, że autorzy adresują ją do kolegów z branży. Jest to przegląd "nowości" z HTML5, ale nie da się z niej niczego nauczyć, z kilku powodów:
- zamiarem autorów nie było nauczanie nowicjuszy składni HTML5 a zaprezentowanie jego elementów i zmian. Dodatkowo to całe tytułowe wprowadzenie jest bardzo powierzchowne (wiedza mocno orientacyjna)
- informacje w niej zawarte w większości pokrywają się z tym co obserwuje się dzisiaj w przeglądarkach, ale to książka zredagowana w 2010 roku... "Trochę" się jednak zmieniło.
Na + rozdział o "canvas", który został potraktowany poważniej oraz humorystyczne wstawki autorów. Czyta się szybko. Ostatecznie jednak polecam poszukać czegoś nowszego.

hayleyismyhero | 2016-05-29
Demonika | 2013-11-28