Homilie o Księgach Izajasza i Ezechiela

Wydawnictwo: WAM
Homiliae in Isaiam; In Ezechielem homiliae
religia
Michał

Kolejny tom spuścizny egzegetycznej Orygenesa pozwala nam zapoznać się z tym, co pozostało w łacińskim tłumaczeniu z całego znacznie większego zbioru homilii wygłoszonych przez Orygenesa. Komentując proroków, sporo uwagi poświęca Orygenes w tych homiliach samej figurze przepowiadającego proroka. To stanowi dla niego pomost do mówienia o duszpasterzach, kaznodziejach, o ich wybraniu i rodzących się z tego obowiązkach. A jeśli ktoś chce się dowiedzieć, jaka jest różnica między człowiekiem, a człowiekiem-człowiekiem, znajdzie odpowiedź w trzeciej homilii do Ks. Ezechiela.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=14450

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=14450