Blask zbawienia Homilie papieskie

Wydawnictwo: WAM
religia
Ewa

Przez zmartwychwstanie Jezusa samo światło zostaje stworzone na nowo. On pociąga nas wszystkich za sobą do nowego życia zmartwychwstania i zwycięża wszelkie ciemności. On jest nowym dniem Boga dla nas wszystkich. Poruszające medytacje Benedykta XVI W czasach duchowego zamętu Benedykt XVI wyjaśnia głęboki sens najważniejszego momentu w historii. Jego rozważania poświęcone są centralnemu...

Poruszające medytacje Benedykta XVI
W czasach duchowego zamętu Benedykt XVI wyjaśnia głęboki sens najważniejszego momentu w historii. Jego rozważania poświęcone są centralnemu wydarzeniu, które przeobraziło radykalnie cały wszechświat – zmartwychwstaniu Jezusa. Głoszona przez niego prawda ma swoje źródło w osobistym doświadczeniu spotkania ze Zmartwychwstałym w Słowie i Sakramencie, a także w wierze poszukującej zrozumienia. Ojciec Święty pokazuje, że blask poranka wielkanocnego jest jedynym prawdziwym źródłem światła w życiu każdego chrześcijanina.

Życie jest silniejsze niż śmierć. Dobro jest silniejsze niż zło. Miłość jest silniejsza od nienawiści. Prawda jest silniejsza od kłamstwa. Ciemność minionych dni zostaje rozproszona w chwili, gdy Jezus wstaje z grobu i sam staje się czystym światłem Boga.

źródło opisu: https://wydawnictwowam.pl/prod.blask-zbawienia.11746.htm?sku=79335

źródło okładki: https://wydawnictwowam.pl/prod.blask-zbawienia.11746.htm?sku=79335

Jola | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Kolejna krótka książka wydawnictwa WAM zbierająca dla nas homilie Benedykta XVI - do przeczytania szczególnie w okresie wielkanocnym. Teksty te różnią się znacznie od homilii bożonarodzeniowych, nie tylko samym tematem, ale i głębokością przemyśleń. Można odnieść wrażenie, że papież z większą łatwością przekazuje znaczenie symboliki paschalnej, a jego kazania w tym okresie są bardziej zróżnicowane.

PeTe | 2018-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Książka ta jest zbiorem homilii Papieża Benedykta XVI wygłoszonych w okresie Wielkanocnym. Papież porusza w niej najistotniejszy temat naszego życia chrześcijańskiego - nasze nowe życie, które otrzymaliśmy dzięki ofierze Chrystusa. Tłumaczy bogatą symbolikę Paschalną, a wszystko prostym, logicznym i zrozumiałym językiem.
Polecam :)

Michał Włodarczak | 2019-03-13