Lubliniec.pl : cicho i skutecznie. Tajemnice najstarszej jednostki specjalnej Wojska Polskiego

Wydawnictwo: CreatioPR
978-83-932658-0-0
Marcin

Kontynuacja książek Jarosława Rybaka GROM.PL oraz GROM2.PL. Pierwsza książka o największej i najstarszej polskiej jednostce specjalnej. To barwnie opisana, współczesna historia opowiadana przez żołnierzy tego oddziału. W książce znajdują się opisy nieznanych działań komandosów w Polsce oraz za granicami, w czasie misji bojowych w Macedonii, Pakistanie, Iraku i Afganistanie. Zawiera kilkaset...

Kontynuacja książek Jarosława Rybaka GROM.PL oraz GROM2.PL.

Pierwsza książka o największej

i najstarszej polskiej jednostce specjalnej. To barwnie opisana, współczesna historia opowiadana przez żołnierzy tego oddziału. W książce znajdują się opisy nieznanych działań komandosów w Polsce oraz za granicami, w czasie misji bojowych w Macedonii, Pakistanie, Iraku i Afganistanie. Zawiera kilkaset dotąd niepublikowanych fotografii.
Akcja książki kończy się w marcu 2011 r. w Afganistanie.

Wszystkie rozdziały zostały streszczone w języku angielskim (ok. 60 fragmentów). Dzięki temu anglojęzyczny czytelnik otrzyma kompendium wiedzy o jednostkach polskich komandosów: ich tradycjach, operacjach, strukturze i przyszłości.

źródło opisu: www.matras.pl

źródło okładki: www.matras.pl

spec_johny | 2015-08-07

Jeśli ktoś chce poznać genezę i dzieje najstarszej jednostki specjalnej Wojska Polskiego, to zdecydowanie Lubliniec.PL jest strzałem w dziesiątkę.
Jarosław Rybak ponownie zagłębia się w świat polskich sił specjalnych, dając nam świetną lekturę. Tym razem opowiada o rodowodzie i rozwoju jednostki 4101, która w związku ze zmianą nazewnictwa, obecnie nosi nazwę Jednostka Wojskowa Komandosów (zmiana nazwy z 1. Pułku Specjalnego Komandosów nastąpiła w 2011 roku).

Książka jest bardzo rzetelna i zawiera wiele niepublikowanych zdjęć :)
Czyta się ją szybko i przyjemnie (sam czytałem ją kilka razy).

Polecam z czystym sercem!

Borys | 2012-08-17

Jako fan militariów i działań specjalnych, a także po lekturze książki GROM2.PL wiedziałem czego się spodziewać. I nie zawiodłem się, bardzo dobra pozycja! Polecam!

pralislaw | 2014-07-07

Super pozycja, naprawdę warta przeczytania

Kamkore | 2017-12-01
toferekk | 2017-06-10