Nowa Fantastyka 355 (4/2012)

Seria: Nowa Fantastyka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
0867132X
czasopisma

W numerze: Niebezpieczne zabawy z Lokim, Fani na ratunek serialom, Wawrzyniec Podrzucki o życiu pozaziemskim, Michael J. Sullivan "Rady dla piszących" odc.5, OPOWIADANIA: Ken Liu, Ian McDonald, Jakub Ćwiek, Zbigniew Wojnarowski

źródło opisu: okładka

6,67 (3 ocen i opinii)
Pozwól mi kochać
Ilona Gołębiewska

9 (5 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

Strażniczka
Shannon Messenger

9 (2 ocen i opinii)
Mock. Golem
Marek Krajewski

8,5 (2 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata
Kai-Fu Lee

7,33 (3 ocen i opinii)
Łędina | 2012-06-19

To już kolejny miesiąc i kolejny numer ”Nowej Fantastyki”. Niesamowite jest to, że niedawno świętowaliśmy nadejście nowego roku, nieprawdaż? Nie wiem jak wy, ale ja mam wrażenie, że było to ok. dwóch tygodni temu. Aż trudno zauważyć mijający czas w tym codziennym zgiełku i natłoku spraw. No, ale przynajmniej w kwietniu nie braknie dla wielbicieli fantasty (w tym i mnie) tytułów, dzięki którym będą mogli uciec rzeczywistości.

Twórcy kwietniowego numeru ”Nowej Fantastyki” przygotowali dla nas m.in. ”Niebezpieczne zabawy z Lokim”, ”Fani na ratunek serialom”, "Wawrzyniec Podrzucki o życiu pozaziemskim”, Michael J. Sullivan "Rady dla piszących" odc.5 oraz wywiad z Terrym Prathettem, który został dodany przeze mnie do tej recenzji, oczywiście za zgodą wydawcy.
Ok. Zacznijmy od tego, co redaktorzy ”Nowej Fantastyki” przygotowali dla nas na start. A w tym miesiącu artykuły gazety rozpoczyna ”Gra o tron: Starcie królów”. Nie wiem czy lubiany przez wszystkich fantastów serial, ale na...

książek: 2069
Monika | 2012-05-21
Przeczytana: 29 marca 2012

Uwielbiam felietony Jakuba Ćwieka ( w tym numerze pt. Dzieci gorszego popu), każdy z nich zawiera w sobie ironiczny opis naszych czasów. Tym razem za temat rozważań autora posłużyła Biblia, Doda i wszechobecny POP.
Nie jestem fanką "Gry o Tron", ani serialu, ani książki- najpierw chcę zapoznać się z prozą, potem z adaptacją, toteż artykuł o tym serialu potraktowałam jako zachętę. Dla każdego fana część z opisem Kto jest kim w drugim sezonie, z pewnością przypadnie do gustu.
Wywiad Neila Gaimana z Terrym Pratchettem, z okazji wydania nowej powieści pt. "Niuch", był dla mnie najlepszą perełką z całego magazynu. Uwielbiam Pratchetta za jego humor, za metaforyczne znaczenie opisywanych scen, za niezwykły świat, który stworzył w serii "Świat Dysku"... Przyjemnie czytało się, wywiad pełny humoru...
Doskonałe opowiadania i recenzje książek, filmów, komiksów... zawsze przyciągały mój wzrok. Dzięki nim jestem pewna co wybrać :)

Nowa Fantastyka to nie tylko czasopismo o fantastyce szeroko...