Rękawica koloru khaki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Częstochowska Biblioteczka Poetów i Prozaików". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Li-TWA
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
opowiadania
literatura piękna
Rafał Socha

Opowiadania i miniatury pierwotnie publikowane w magazynie literackim "Galeria".

źródło opisu: www.litwa.czest.pl

źródło okładki: www.litwa.czest.pl

yanko wojownik | 2017-12-21

Niemal zupełnie bez echa przemija wiele książek współczesnych polskich autorów, co mogłoby sugerować, że mało takich się pisze, jeśli nie śledzi się tego jakoś bardziej wnikliwie - nic chyba bardziej mylnego. Pisanie książek w tym kraju ma się jednak wg. mnie dobrze, z tym że tylko o niektórych się mówi. Krzyczy o nich Internet i telewizje ze słowem „kultura” w nazwie, rzekomo mamy podane na tacy to co warto przeczytać, ale czy na pewno ta promowana mocno lektura jest dla każdego? Czy tylko znikoma jej część, a reszta kierowana jest do konkretnego grona odbiorców - dla krytyków, dla wzbogacenia o coś nowego
dotychczasowego dorobku autora itp., i niekoniecznie zwyczajny czytelnik to ten, który powinien po takie często okrzyczane, zareklamowane mocno dzieło sięgać, po niektóre na pewno, ale z autopsji mi wiadomo, że wiele z nich poza dobrą prasą niczym nie zachwyca. Trudny złożony język, nieznana powszechnie terminologia itp.
Jednak i książka przystępna napisana dla szerokiego...