Co za książę!

Tłumaczenie: Maria Jędrzejczyk
Cykl: Szkoła Księżniczek (tom 2)
Wydawnictwo: Drzewko Szczęścia
8 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Che razza di Principe!
KKBello

Norman to prawdziwy geniusz!
Najlepszy przyjaciel Vicky odkrył tajemne przejście pomiędzy
Akademią Królewską a Szkołą Księżniczek, więc teraz oboje będą mogli się spotykać, gdy tylko zechcą.
Już podczas pierwszej wizyty w Sowiej Chatce na Vicky czeka niespodzianka – nowy czworonożny przyjaciel!

źródło opisu: http://www.drzewkoszczescia.com.pl/co-za-ksiaze-p-4.html

źródło okładki: http://www.drzewkoszczescia.com.pl/

Przeczytana: 02 maja 2012

To już trzecia część z serii Szkoła Księżniczek. Te pochłonęłam w jeden wieczór i jestem bardzo zadowolona.

Książka niewiele różni się od pozostałych części. Tutaj także nasze małe bohaterki pokonują przeciwności w postaci złośliwości jednej z koleżanek - Brigitty i jej świty. Ta nie lubiana przez nie koleżanka za wszelką cenne pragnie zdobyć tytuł księżniczki roku, przez co stale oszukuje, kłamie i knuje intrygi. Jednak nasza niezastąpiona czwórka świetnie sobie radzi z niemiła koleżanką, a więc cała historia kończy się szczęśliwie.
Ta seria jest naprawdę fajna. Mnie wszystkie części czytało się świetnie. Przygody dziewcząt z akademii księżniczek są wesołe i ciekawe. Książki są pisane prostym i zrozumiałym językiem. Duża czcionka sprawia, że to lektura w sam raz dla dzieciaczków rozpoczynających przygodę z literaturą. Podoba mi się również szata graficzna książeczek. Ilustracje są bardzo kolorowe i zabawne. Przyciągają wzrok dziecka i sprawiają, że lektura staje się jeszcze...

KKBello | 2012-04-20
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

To drugi tomik przygód energicznej dziewczynki i jej błyskotliwych przyjaciół. Książeczka niczym szczególnym nie różni się od pozostałych prócz grafiki i historyjki oczywiście. Doskonałe rozmieszczenie wątków, czyli ogólny schemat pozostaje niezmiennie taki sam. Ku chwale autorki!
Samo jej wnętrze jest lekkie i beztroskie z punktu widzenia czytelnika. Nie brak jednak intryg, pomówień i wszędobylskiej Brigitty, która za wszelką cenę chce zniszczyć całą Niezwykłą Czwórkę.
Kochani, cała seria to bardzo urocza opowieść zwykłej, ale szlachetnie urodzonej dziewczynki. Postacie w niej przedstawione to plątanina szczerych, pomocnych osób z wścibskimi „jędzami”. Bo jak tu nie wspomnieć o miss Amelii, która powinna świecić przykładem jako dyrektorka szkoły a tym samym wyrzuca swoją siostrę na bruk. Coś musi być w słowach : „gdy wiele serc sprzyja, wśród
nich znajdzie się żmija.”. Jednak każda książka kończy się fenomenalnie. Do tego opowieści są tak barwne, że nie sposób oderwać oczu od...