Co za książę!

Okładka książki Co za książę! Prunella Bat
Okładka książki Co za książę!
Prunella Bat Wydawnictwo: Drzewko Szczęścia Cykl: Szkoła Księżniczek (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Szkoła Księżniczek (tom 2)
Che razza di Principe!
Drzewko Szczęścia
2011-01-01
2011-01-01
Maria Jędrzejczyk
Szkoła Księżniczek Książę

To już trzecia część z serii Szkoła Księżniczek. Te pochłonęłam w jeden wieczór i jestem bardzo zadowolona.

Książka niewiele różni się od pozostałych części. Tutaj także nasze małe bohaterki pokonują przeciwności w postaci złośliwości jednej z koleżanek - Brigitty i jej świty. Ta nie lubiana przez nie koleżanka za wszelką cenne pragnie zdobyć tytuł księżniczki roku, przez co stale oszukuje, kłamie i knuje intrygi. Jednak nasza niezastąpiona czwórka świetnie sobie radzi z niemiła koleżanką, a więc cała historia kończy się szczęśliwie.
Ta seria jest naprawdę fajna. Mnie wszystkie części czytało się świetnie. Przygody dziewcząt z akademii księżniczek są wesołe i ciekawe. Książki są pisane prostym i zrozumiałym językiem. Duża czcionka sprawia, że to lektura w sam raz dla dzieciaczków rozpoczynających przygodę z literaturą. Podoba mi się również szata graficzna książeczek. Ilustracje są bardzo kolorowe i zabawne. Przyciągają wzrok dziecka i sprawiają, że lektura staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.
Seria Szkoła Księżniczek to literatura przeznaczona głownie dla dziewcząt. Zarówno szata graficzna jak i treść zainteresuje głównie dzieciaczki płci żeńskiej choć uważam, że że chłopcy również by nią nie pogardzili. O ile oczywiście nie wstydziliby się czytać książeczkę z tyloma ozdobnikami wokół tekstu ;)
Ja po przeczytaniu wszystkich części czuję trochę niedosyt. Mam nadzieję, że wydawnictwo wyda jeszcze książki z uczennicami Szkoły Księżniczek :)
Wiem, wiem... jestem trochę za duża na książki o takiej tematyce, ale cóż. Czyta mi się je naprawdę przyjemnie, relaksowała się przy ich lekturze i sądzę, że moja córeczka już za kilka lat również sięgnie po te książki. I jestem pewna że jej się spodobają.

RECENZJA: http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/

To drugi tomik przygód energicznej dziewczynki i jej błyskotliwych przyjaciół. Książeczka niczym szczególnym nie różni się od pozostałych prócz grafiki i historyjki oczywiście. Doskonałe rozmieszczenie wątków, czyli ogólny schemat pozostaje niezmiennie taki sam. Ku chwale autorki!
Samo jej wnętrze jest lekkie i beztroskie z punktu widzenia czytelnika. Nie brak jednak intryg, pomówień i wszędobylskiej Brigitty, która za wszelką cenę chce zniszczyć całą Niezwykłą Czwórkę.
Kochani, cała seria to bardzo urocza opowieść zwykłej, ale szlachetnie urodzonej dziewczynki. Postacie w niej przedstawione to plątanina szczerych, pomocnych osób z wścibskimi „jędzami”. Bo jak tu nie wspomnieć o miss Amelii, która powinna świecić przykładem jako dyrektorka szkoły a tym samym wyrzuca swoją siostrę na bruk. Coś musi być w słowach : „gdy wiele serc sprzyja, wśród
nich znajdzie się żmija.”. Jednak każda książka kończy się fenomenalnie. Do tego opowieści są tak barwne, że nie sposób oderwać oczu od ogromu kolorów, kształtów i przepięknych ilustracji. Czasami mam wrażenie, ze czytam pamiętnik a nie zwykłą opowieść.
Jeśli planujecie zakup książeczki dla swojej pociechy bądź męczycie się nad wyborem prezentu. Szkoła księżniczek to zakup wart uznania. Gwarantuję, że każda dziewczynka, nie oprze się tak barwnej opowieści, pisanej z rozwagą i humorem.
Rodzice natomiast będą spokojni, że ich dziecko spędzając czas z książką przeżywa niezwykłe historie, ponieważ bezpieczne dla ucha słowa są miodem na serce każdego rodzica. Skąd wiem, że książka trafia w gusta dziewczynek? Dlatego, że moja 10-cio latka z ogromną pasją błyskawicznie przeczytała już jeden tomik spiesząc się do drugiego, ciekawa przygód Vicky, która stała się jej bohaterką. Co rusz analizuje ze mną postępowanie Niezwykłej Czwórki i postanowiła również pisać pamiętnik jak główna bohaterka.
Jak widać książki mają ogromny wpływ na młodego czytelnika i warto, naprawdę warto zadbać o jakość czytanego tekstu, z którym spotykają się nasze dzieci, aby źródło tej wiedzy nie odbiło się negatywnie na ich psychice.

• 1aa) Posiadam
  • 2b) Księżniczki
  • 7a) Lit. amerykańska
  • Dziecięca
  • Dla młodej

Dodaj cytat z książki Co za książę!