Księżniczka na boisku

Tłumaczenie: Maria Jędrzejczyk
Cykl: Szkoła Księżniczek (tom 3)
Wydawnictwo: Drzewka Szczęścia
8 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Princessa in campo
Alicja

Nell dałaby wszystko, żeby kibicować drużynie rugbystek Killer Kities, ale tego samego dnia w Szkole Księżniczek odbywa się Wielki Bal Zimowy. Babka dziewczynki, która na dźwięk słowa "rugby" dostaje wysypki, nigdy nie pozwoli jej pójść na mecz. Jednak Vicky, Sunny i Lin na pewno znajdą sposób, by pomóc przyjaciółce.

źródło opisu: http://www.drzewkoszczescia.com.pl/ksiezniczka-boisku-p-6.html

źródło okładki: http://www.drzewkoszczescia.com.pl/ksiezniczka-boisku-p-6.html

KKBello | 2012-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2012

Witam ponownie w Szkole Księżniczek, pełnej soczystych barw książeczce o uroczych, inteligentnych i bombowo szalonych dziewczętach. Kombinacja skromności i dynamizmu jaki drzemie w tych prześlicznych bohaterkach to miód na serce czytelnika.
Szkoła Księżniczek to dalszy ciąg całej serii, ale nie ma czego się obawiać, niezależnie od której książeczki zaczniecie na pewno się nie pogubicie. Autorka skrupulatnie wplotła między słowa ciekawe wątki z przeszłości, tak aby wszystko stanowiło kolejną całość. Nie ma mowy, aby czytelnik czegoś nie zrozumiał i tak jak w pierwszej książeczce przedstawiony jest plan szkoły oraz obsada ksiązki z opisem. Nie brak tu wspaniałych ilustracji dogłębnie skojarzonych z treścią. Tak naprawdę cudownie kojarzyć obrazek z treścią, a szczególnie ta dogodność jest wysoce skuteczna dla młodych czytelników, którzy nie w pełni mogą wyobrazić sobie niektóre elementy zagadnień.
Tak więc zatopiona w świecie koronek, savoir – vivre i buńczucznych nastolatek...

Kiedy słyszymy słowo księżniczka niemal natychmiast widzimy oczyma wyobraźni śliczną dziewczynkę o delikatnych rysach i dobrym spojrzeniu. Najlepiej jeszcze, gdyby w tle stał zamek, a panna miała na sobie balową suknie. To wizja tych wszystkich klasycznych bajek, a przecież te czasy już dawno minęły. Miałam okazję się o tym przekonać.

Księżniczka na boisku to jedna część z serii książek "Szkoła Księżniczek". Jej bohaterkami są dziewczynki, które uczęszczają do tejże szkoły. Ale nie w każdej z nich płynie błękitna krew. Niektóre z nich to po prostu córki arystokratów, które przybyły do Szkoły Księżniczek by uczyć się zachowania godnego prawdziwych dam. A tak poza tym są to zwykłe wesołe dziewczynki, które posiadają swoje mocne i słabe strony., Mają swoje pasje i marzenia - czasem bardzo ambitne, czasem przyziemne. Jak to w życiu.

Hobby Nell - jednej z przyjaciółek naszej narratorki jest rugby. Ten sport zupełnie nie pasuje do księżniczki, jednak dziewczynka go uwielbia! Potajemnie...

SP1 | 2016-06-09
Przeczytana: 11 maja 2016