Sport i żywienie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka trenera". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Centralny Ośrodek Sportu
83-86504-14-5
Sport, żywienie
popularnonaukowa
Paulina

Zyjemy w czasach, w których sport - zarówno zawodowy jak i amatorski - stanowi stały element rekreacji i czasu wolnego. Coraz częściej o zdobyciu tytułu czy pobiciu rekordu decydują ułamki sekundy lub centymetra. W dążeniu do osiągnięcia perfekcji w wybranej dyscyplinie, sportowcy starają się dobrać odpowiednie metody treningowe, odzież, obuwie i sprzęt. Zdumiewające, że tylko nieliczni skupiają swoją uwagę na pożywieniu jako ewentualnym czynniku ułatwiającym sukces na arenach sportowych.
Jednym z powodów bagatelizowania roli żywienia w sporcie jest przypuszczalnie niski poziom świadomości społecznej na temat wpływu sposobu żywienia na zdrowie. Brak jest również praktycznych informacji dotyczących wpływu diety na wydolność fizyczną.

Wydawnictwo: Centralny Ośrodek Sportu. Resortowe Centrum Metodyczno-Szkoleniowe Kultury Fizycznej i Sportu, 1996

źródło okładki: http://www.maraton.home.pl/sport_izyw.jpg

adelyne | 2017-11-11