Panzer IV

Wydawnictwo: Militaria
Panzer IV
9788372199324
Getos

Historia i opis czołgu Panzer IV.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.militaria.net.pl

Marcin Kowalczyk | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Krótka monografia "konia roboczego" Panzerwaffe. Pisana według standardowego schematu. Historia powstania, opis wersji, zastosowanie bojowe i opis konstrukcji. Wszystko podane w dużym skrócie. Do tego parę zdjęć (dobrej jakości), rysunków i schematów.
Niektóre schematy są dla mnie niezrozumiałe. W tekście wiodącym czytamy "IV znacznie przewyższał francuskie czołgi lekkie Renault R35" str 74
Natomiast na diagramie ze str 75 IV ma zaznaczony strzał bezwzględny 100 a przeciwnik nad którym górował 200. Albo jest coś nie tak, albo potrzebuję szkolenia.
Mimo mojego marudzenia, przeczytałem szybko i ze sporym zainteresowaniem tą kieszonkową monografie.