Dengeki Daisy tom 2

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska
Cykl: Dengeki Daisy (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
Dengeki Daisy
manga, shoujo, uczniowie, szkoła, romans
komiksy
Yonkou

Teru mieszka z Kurosakim. Idzie im całkiem dobrze, chociaż dziewczyna szybko odkrywa, że woźny skrywa wieeele sekretów. Czy dowie się, że jest Daisym? Tymczasem na scenę wkracza nowa postać - piękna pani psycholog Riko Onizuka! Także i ona posiada swoje tajemnice...

źródło opisu: Waneko, 2012

źródło okładki: http://waneko.pl

Villiana | 2015-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2015

Jestem w totalnym szoku, nie myślałam, że wciągnę się w tą mangę jakoś specjalnie, a tu zonk – okazała się naprawdę fajna. Ciepłe i pozytywne przesłanie z niej płynie i pomimo formy, która czasem mi się podoba, a czasem kłuje po oczach, jestem zachwycona i wciągam całość z zainteresowaniem.

Bardzo podoba mi się relacja pomiędzy Teru a Kurosakim, zarówno ta humorystyczna („Wyłysiej, wyłysiej! Łysiej, zboczuchu!”), jak i ta delikatna i romantyczna. Całość daje sporo do myślenia.

Wciąż drażnią mnie szkolne intrygi, ale tutaj było już zdecydowanie lepiej niż w pierwszym tomie, sama ekspresyjna forma prezentowania wydarzeń również była już dla mnie bardziej przyswajalna.

Podsumowując, na chwilę obecną nie mogę zaliczyć Dengeki Daisy do moich ulubionych, ale mam nadzieję, że będę miała możliwość w przyszłości poznać dalszą część tej historii.

Aithusa22 | 2015-09-04
Przeczytana: 02 września 2015

"Cierpisz, prawda, Tasuku? Dlatego właśnie proszę ciebie. Będziesz chronił moją siostrę."

Teru- licealistka, niewolnica, która musi pracować dla woźnego, będącego zarazem zbolem i cieciem, któremu z całego serca życzy, aby wyłysiał. Po stracie mieszkania, musi zamieszkać z nim.
Kurosami- zbol, cieć, woźny. Posiada ukrytą tożsamość, której nie chce ujawnić Teru. Tak naprawdę jest jej wiernym i ciepłym Daisy'm.

Osobiście uwielbiam tą mangę odkąd pierwszy raz się z nią zetknęłam. Dostarczyła mi wielu miłych chwil i jestem pewna, że jeszcze nie raz do niej wrócę. Piękna kreska i pomysłowość sprawiają, że aż chce się złapać za ołówek i samemu narysować takie cuda :)

Petit Elle | 2013-12-19
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 19 grudnia 2013

"Wyłysiej dziadu!" czyli kwintesencja relacji Niewolnicy Teru oraz Pana i Władcy Kurosakiego.

Dawno się tak nie uśmiałam, a fabuła z każdym tomem powoli (ale!) nabiera rumieńców.

Polecam przygotować sobie garść chusteczek na łzy ze śmiechu i płaczu jednocześnie...

Kyou | 2013-05-29
Przeczytana: 29 maja 2013

Wciąga. I to najważniejsze. Banalna historyjka a daje tyle radości.

Weronika | 2014-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 27 lutego 2014

Jestem żółtodziobem w kwestii mang, ale pokochałam shoujo. :)

Bukku-recenzje | 2017-10-06
Na półkach: Manga, Przeczytane
Przeczytana: 06 października 2017

To nie jest zwykła manga shoujo, gdzie bohaterowie się zakochują w sobie od pierwszego wejrzenia. To komiks, do którego wracam kilka razy w roku. Tajemnice, zagadki, miłość, przyjaźń i duża ilość dobrego humoru - fenomen, który podbił moje serce.

Teru uczęszcza do dość elitarnego liceum. Z powodu śmierci swojego brata, zostaje się sierotą. Brat jednak podarował jej telefon, informując ją, że gdyby miała problem niech skontaktuje się z Daisym. On dla niej zrobi dosłownie wszystko. Teru, czując się samotnie, e-mailuje z tajemniczą osobą. Opowiada mu, że u niej wszystko dobrze - co nie jest prawdą. W elitarnej szkole jest gnębiona przez radę uczniowską. Powód? Większości może to zdziwić, ale dręczą ją tylko dlatego, że jest biedna. Większość uczniów musi płacić za swój pobyt w szkole, jednak ona i jej przyjaciel są stypendystami - co radzie uczniowskiej kompletnie się to nie podoba. Po pewnym zdarzeniu, gdzie Teru uwalnia się od swoich dręczycieli i niechcący zbija okno w szkole. W...

ayana-chan | 2013-08-19
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Kontynuacja jak i pierwszy tom mnie urzekła, jest prześmieszna, pełna wzruszających momentów i przesycona uczuciami :)

Revirt - | 2012-04-18

O dziwo, jak dla mnie tom durgi był nawet lepszy od pierwszego. ;)

yumeko-chann | 2012-04-23

O wiele lepszy tom od tomu pierwszego. Więcej humoru! :D