Rozmowy przy stole 1941-1944

8385820027
hitler, historia,
historia
Getos

Książka "Rozmowy przy stole" zawiera osobiste wypowiedzi Hitlera w wąskim gronie bliskich mu ludzie na różnorodne tematy: od polityki i historii poprzez naukę i sztukę, do tematyki religijnej i obyczajowej, a także wspomnienia osobiste.

źródło opisu: okładka

Lektura obowiązkowa dla każdego, bez wyjątku (takie czasy). Dla tych, którzy Adolfa Hitlera widzą wszędzie – w Donaldzie Trumpie, w przeciętnym białym heteroseksualnym samcu czy nawet w dowolnym przedstawicielu mniejszości odrzucającym mitologię dyskursu post-kolonialnego. I dla tych, którzy poszukując wielkiej narracji alternatywnej dla tej lansowanej przez architektów władzy metadyskursywnej, mimowolnie (nie tyczy się to oczywiście wszystkich) wpadają w szpony obłąkania godnego spisanych tu odlotów.

"Rozmowy przy stole" to odtrutka na:

1) Komusze frazesy o rzekomej wrodzonej kompatybilności (bądź wspólnym rodowodzie) nazizmu i katolicyzmu ("Już przez to [architekturę - przyp.] jesteśmy w stanie usunąć w cień jedynego konkurenta, jakiego mamy, czyli Rzym"), bądź majaczeń, podług których nazizm powstał w wyniku rozwoju, a nie rozkładu cywilizacji zachodniej ("Najcięższym ciosem, jakiego doznała ludzkość, było powstanie chrześcijaństwa. Bolszewizm jest nieślubnym synem...

veinylover | 2016-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Interesujące, jak wiele z celów omawianych przez Adolfa realizuje dzisiejsze państwo niemieckie, rzecz jasna z wyłączeniem jego paranoi wprost, ale z użyciem metod „demokratycznych”.
Dlatego też polecam zapoznanie się z tą książką, dzięki czemu trudniej robić wodę z mózgu komuś, kto już dowie się, co w trawie piszczy.