Vladimir Malakhov. Rozmowa z tancerzem stuleca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
978-83-244-0081-2
taniec, sztuka, wywiad, mężczyzna, artysta
sztuka
Nanga

Jan Stanisław Witkiewicz w rozmowie z Vladimirem Malakhovem ujawnia istotę fenomenu artysty – zwraca uwagę na to, co stanowi o wyjątkowości tancerza, co sprawia, że jego nazwisko pojawiające się na plakatach działa na publiczność niczym magnes. Nie jest to jednak wyłącznie opowieść o życiu baletmistrza. To przede wszystkim historia odsłaniająca głęboko ludzki wymiar osobowości Malakhova, który nieustannie wątpi w swe możliwości, choć jest ceniony na równi z Niżyńskim, Lifarem, Nurejewem czy Barysznikowem, a przez krytyków oraz wielbicieli określany mianem „tancerza stulecia”.
Książka bogato ilustrowana zdjęciami prywatnymi i teatralnymi.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry

źródło okładki: Wydawnictwo Iskry

tazi | 2013-07-15
Przeczytana: 30 maja 2013

Książka jako wywiad jest spójna i ciekawa, zwłaszcza dla osób związanych z tańcem, a w szczególności baletem. Osobiście przeszkadza nadmierny patos autora kontrastujący z prostotą wypowiedzi bohatera.

Darek | 2013-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Dobry wywiad, pozwala spojrzeć od środka na hermetyczny świat tańca klasycznego.

Barbarzynka | 2013-02-22

Nie dowiedziałam się nic, co mogłoby mnie zaintrygować, zainspirować, zapalić do czegoś.
Krew, pot i łzy. Czyli norma wszędzie tam, gdzie się chce coś osiągnąć. Wszystko to zmieszane z lukrem wychwalania innych, ale przede wszystkim siebie. Książka ta, to jedno wielkie skupienie na sobie. Ok, taki jest ten cel książki. Ale...no...ciężkostrawne to...
Pan Malakhov niech tańczy. To mu wspaniale wychodzi. I na tym niech pozostanie.

Suarrilk | 2013-03-28
Przeczytana: 27 marca 2013

Ciekawy wywiad z jednym z najzdolniejszych tancerzy końca XX w., wciąż aktywnym zawodowo. Książka na jeden wieczór, pokazuje pasję i zaangażowanie Małachowa, który swoje życie całkowicie podporządkował tańcowi klasycznemu. Niestety, poza być może zaspokojeniem ciekawości odnośnie fenomenu artysty i tego, jak sławny człowiek sam odnosi się do swego sukcesu, książka niewiele wnosi i równie dobrze rozmowa mogłaby ukazać się na łamach jakiegoś czasopisma. Przyznam jednak, że po jej lekturze mam wielką chęć wybrać się do opery na jakiś balet.

| 2013-04-14
Przeczytana: 14 maja 2010