Vladimir Malakhov. Rozmowa z tancerzem stuleca

Okładka książki Vladimir Malakhov. Rozmowa z tancerzem stuleca Jan Stanisław Witkiewicz
Okładka książki Vladimir Malakhov. Rozmowa z tancerzem stuleca
Jan Stanisław Witkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry sztuka
sztuka
Wydawnictwo Iskry
2008-10-15
2008-10-15
978-83-244-0081-2
taniec sztuka wywiad mężczyzna artysta

Dobry wywiad, pozwala spojrzeć od środka na hermetyczny świat tańca klasycznego.

Ciekawy wywiad z jednym z najzdolniejszych tancerzy końca XX w., wciąż aktywnym zawodowo. Książka na jeden wieczór, pokazuje pasję i zaangażowanie Małachowa, który swoje życie całkowicie podporządkował tańcowi klasycznemu. Niestety, poza być może zaspokojeniem ciekawości odnośnie fenomenu artysty i tego, jak sławny człowiek sam odnosi się do swego sukcesu, książka niewiele wnosi i równie dobrze rozmowa mogłaby ukazać się na łamach jakiegoś czasopisma. Przyznam jednak, że po jej lekturze mam wielką chęć wybrać się do opery na jakiś balet.

Nie dowiedziałam się nic, co mogłoby mnie zaintrygować, zainspirować, zapalić do czegoś.
Krew, pot i łzy. Czyli norma wszędzie tam, gdzie się chce coś osiągnąć. Wszystko to zmieszane z lukrem wychwalania innych, ale przede wszystkim siebie. Książka ta, to jedno wielkie skupienie na sobie. Ok, taki jest ten cel książki. Ale...no...ciężkostrawne to...
Pan Malakhov niech tańczy. To mu wspaniale wychodzi. I na tym niech pozostanie.

Pan Malakhov niech...

Książka jako wywiad jest spójna i ciekawa, zwłaszcza dla osób związanych z tańcem, a w szczególności baletem. Osobiście przeszkadza nadmierny patos autora kontrastujący z prostotą wypowiedzi bohatera.

Bardzo wciągający wywiad.

Bardzo wciągający wywiad.