Design XX wieku. Główne nurty i style we współczesnym designie

Okładka książki Design XX wieku. Główne nurty i style we współczesnym designie Lakshmi Bhaskaran
Okładka książki Design XX wieku. Główne nurty i style we współczesnym designie
Lakshmi Bhaskaran Wydawnictwo: ABE Marketing sztuka
sztuka
ABE Marketing
2006-01-01
2006-01-01
design grafika sztuka użytkowa

Pozycja w sam raz dla każdego, kto chce zdobyć podstawową wiedzę na temat najważniejszych nurtów w designie.

Wzornictwo na (czytelny) przestrzał

(Studenci ASP i kandydaci na studia ze słowem "projektowanie" w nazwie – dobrze jest mieć takie mini-kompendium na swojej półce. Małe to, ale pożyteczne.)

Sposób, w jaki przedstawiane są dane dotyczące twórców/nurtów/cech poszczególnych stylów, a także szczegółowe wykresy chronologiczne na początku książki sprawiają, że całość traktuję jako mini ściągę lub podręcznik. Całość podana w sztywnej, tabelkowo-kolumnowej estetyce. Rozumiem, że takiej ilości treści jaką w tej małej książeczce zapodała Bhaskaran nie da się przedstawić w inny sposób, ALE dla osób, które po prostu muszą (czyt. zakuć/zdać/zapomnieć) te rzeczy wiedzieć będzie w sam raz.

Zawsze można się łudzić, że mając książkę napakowaną tyloma pięknymi rzeczami, można kogoś do tego piękna zarazić. I w tym tkwię już od jakiegoś czasu.

Wzornictwo na (czytelny) przestrzał

Niezła pozycja dla tych, którzy mają przed sobą egzamin i chcą zaznajomić się z historią poszczególnych kierunków designu.
Niestety posiada kilka, jak dla mnie rażących, błędów merytorycznych.

Niestety posiada kilka, jak dla mnie rażących, błędów merytorycznych.

Wszystko w dużym skrócie i ogólnie, ale absolutnie wystarczająco. Książka świetna jako podstawa i początek poznawania historii wzornictwa. Często do niej wracam, polecam:)

• Dizajn
  • Studia
  • Na domowej półce
  • K.materialna/dizajn/architektura/sztuka/k.masowa
  • Must have!
  • Literatura naukowa i popularnonaukowa

Dodaj cytat z książki Design XX wieku. Główne nurty i style we współczesnym designie