Teatr Tańca Piny Bausch

978-83-7436-202-3
teatr tańca, taniec, pina bausch
sztuka
bowlbeary

Po raz pierwszy w Polsce ukazuje się książka poświęcona sztuce Piny Bausch i jej Teatrowi Tańca w Wuppertalu. Autorka próbuje we wstępie przybliżyć czytelnikom fenomen gatunku tańca współczesnego, jakim jest teatr tańca w szerszej perspektywie. Dzieło Piny Bausch omawia przedstawiając kolejne zagadnienia związane z jej twórczością takie, jak: sposób pracy, technika, kompozycja przedstawień, organizacja przestrzeni, najważniejsze tematy. W drugiej części książki otrzymujemy wybór kilkunastu spektakli, które autorka poddaje subiektywnej analizie. Jako synteza wiedzy z zakresu historii i teorii tańca oraz teatru (uzupełniona obszerną bibliografią i listą przedstawień Piny Bausch), bogato ilustrowana zdjęciami Urszuli Kaufmann, książka Aleksandry Rembowskiej napisana przystępnym językiem ma szansę stać się źródłem informacji nie tylko dla wąskiego środowiska teatralno-tanecznego, ale dla wszystkich, którym sztuka tańca jest bliska.

źródło opisu: www.empik.com

Melaczyta | 2016-05-18