Arbeitsbuch zum Katechismus der Katholischen Kirche
83-85880-83-6
religia
Ela

W celu uprzystępnienia treści Katechizmu Kościoła Katolickiego, podręcznik nasz prezentuje zbiór cytatów do poszczególnych rozdziałów Katechizmu, gromadząc je w następujące bloki tematyczne: Świadectwo Pisma świętego: Zgromadzenie najważniejszych fragmentów Starego i Nowego Testamentu, do których odwołuje się Katechizm Kościoła Katolickiego, eliminuje konieczność sięgania do Biblii. ...

Nauka i liturgia Kościoła: Z potoku żywego przekazu wiary zostały tu wybrane i przedstawione w kolejności chronologicznej główne teksty soborów ekumenicznych, a także ważne decyzje papieskie i regionalne.

Przyczynki do rozważań i pogłębienia wiary: W każdym rozdziale znajdują się cytaty zaczerpnięte z blisko dwutysiącletniej historii teologii chrześcijańskiej, z zakresu mistyki i literatury pięknej.

Alfred Läpple jest absolwentem wydziałów filozofii, pedagogiki, historii sztuki i teologii uniwersytetów we Freisingu, Monachium, Würzburgu i Münster. W roku 1947 otrzymał święcenia kapłańskie, od roku 1948 był wykładowcą i prefektem Seminarium Duchownego we Freisingu. Od 1970 roku wykłada dydaktykę nauczania religii, prowadząc Instytut Katechetyki na uniwersytecie w Salzburgu. Jest autorem licznych publikacji z zakresu katechetyki, pedagogiki, homiletyki i historii Kościoła.

źródło opisu: http://www.antoni.pl/pop_nauk/w_kregu.htm

źródło okładki: http://www.antoni.pl/pop_nauk/w_kregu.htm